Yöneticiler İçin Koçluk Becerileri Eğitimindeydik!

kocluk-egitimiGüzel bir hava ile bizi karşılayan Cumartesi günü “Yöneticiler İçin Koçluk Becerileri” eğitimimiz için Elite World Prestige Hotel’deydik. Saat 10:00’da başlayan eğitim öncesinde katılımcılarımız ile tanışma ve sabah kahvelerimizi içme fırsatımız oldu. Güleryüzlü, enerji dolu ve meraklı bir ekip ile eğitime güzel bir başlangıç yaptık.


Koçluk eğitimimizi iki bölüm halinde gerçekleştirdik. Saat 13:00’a kadar olan eğitimimizin ilk bölümünde koçluk tanımını ve nasıl uygulayacağımızı öğrendik. Teorik bilgiler ile kavramları anlamaya, soru sormaya ve koçluk yapmanın temel noktalarını öğrenmeye çalıştık.

yonetici-koclugu

Katılımcılarımıza yaptırdığımız kişilik testleri ile herkesin kendi rengini bulmalarını sağladık ve bunlara uygun koçluk yöntemlerini anlattık. Katılımcılarımızla beraber sarı ve yeşil rengin baskın olduğu bir grup olduğumuzu öğrendik. Bu renk dağılımının etkisini hem koçluk uygulamalarında hem de ekip sohbetlerimiz sırasında görmüş olduk. Koçlukla ilgili bilgiler, kahve molalarımız, meraklı sorular ve hoş sohbet içinde geçen birinci bölümümüzün ardından tüm katılımcılarımızla beraber öğle yemeği yedik.
Saat 14:00’da başladığımız ikinci bölümümüzde teorik kısmı biraz bırakarak pratik yapma kısmına geçtik. Koçluk uygulamalarıyla dolu ikinci bölümde katılımcılarımız hem koç hem danışan olmanın nasıl bir his olduğunu anladılar.

Pek çok test ve incelemeyi de yaptığımız bu kısımda her bir katılımcımız içindeki koçluk gücünü ortaya koymak için çalıştı. İlk bölüm sayesinde doldurduğumuz koçluk araç çantamızı ikinci bölümde yaptığımız koçluk uygulamaları sırasında sıkça kullandık.

yoneticiler-icin-kocluk-egitimi.JPG ‎- Fotoğraflar
Eğlence, bol sohbet ve bol bilgi ile dopdolu geçen eğitimimiz saat 18:00’a kadar devam etti. Meraklı, enerji dolu katılımcılarımız sayesinde biz de daha heyecanlı bir eğitim vermiş olduk. Pek çok soru sorduk, pek çok cevap aldık. “Neden?” diye sormadan geçirdiğimiz güzel bir eğitim günü oldu. Bu güzel haftasonu günü enerjisini ve neşesini yanında getiren tüm katılımcılarımıza çok teşekkür ediyoruz.

Comments are closed.