Yeni Yıl İçin Mutluluk Takvimi Hazır! :)

mutlu-yillarHer sene bu zamanlarda yani yeni bir yıl gelirken değişen tarihlerle beraber tertemiz sayfalarla dolu ajandalar raflarda yerini bulmaya başlıyor. Dijitalleşmeyle beraber defter ajanda kullanımı azalsa da, tarihlerle olan münasebetimiz hep aynı kalıyor. Bu sene biz de FunOfis olarak, Action For Happiness’tan aldığımız ilhamla kendi mutluluk takvimimizi hazırladık. 

Dileğimiz, takvimin çıktısını alıp masanıza koymanız, her sabah yüzünüzü yıkadıktan sonra baktığınız aynaya asmanız, not defterinizin arasına, çantanızın bir köşesine koyup taşımanız ve bir şekilde her gün bakıp o günün görevini hayata geçirmeniz. Bu takvim 31 günden oluşuyor, böylece tüm aylarda kullanılabilecek. Her ayın aynı gününde aynı görevi yaptıkça bunun bir alışkanlığa dönüşmesi de yeni yıl dileklerimiz arasında. Örneğin, her ayın 20’sinde uzun zamandır görüşmediğimiz bir akrabamızı arayarak halini hatrını soracağız. 🙂

Takvimin renkli çıktılarını alıp mutlu olmasını istediğimiz kişilere hediye olarak vermek, sürpriz bir şekilde masasına iliştirmek veya çantasına bırakıvermek de daha yeni yıl gelmeden ilk görev. Hatta bu takvimin 10 tane çıktısını alıp 10 kişiye verirseniz Mısır’daki teyzenizden miras kalacağı da rivayetler arasında. (!!!)

Mutluluk dolu yepyeni bir yıl olsun, şimdiden yeni yılınız kutlu olsun.

 

mutluluk-takvimi

 

 

Comments are closed.