Turkcell Kuzey Kıbrıs ile Kahkaha Yogası

Daha mutlu bir çalışma yaşamı için gülmenin gücünden faydalanmak isteyen çalışanların ve şirketlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Bu kez online kahkaha yogasını Kıbrıslı katılımcılarımızla Turkcell Kuzey Kıbrıs ekibi için gerçekleştirdik.

 

Kahkaha Yogasının faydalarını tekrar hatırlatalım:

 * Bedeni sevinç ve rahatlama duygusu kaplar.
 * İnsanlar arasındaki “biz” duygusu gelişir ve grup içi paylaşım artar.
 * Çalışanlar, problemler karşısında sakin kalmayı başararak en akıllı çözümlere ulaşır.
 * Vücutta depolanmış bloke duyguları çözer.
 * Yaratıcılıkta artışı destekler.
 * Hastalık ve işe gelmeme oranlarında düşüş sağlar.

 

Sosyal faydalarına ek olarak gülmenin bağışıklık sistemini güçlendirerek yüksek tansiyonu düşürdüğü de biliniyor. Gülerken sadece gözler ve tükürükte bulunan ve bağışıklık sisteminin esas unsurlarından olan lizozom enziminin salgılanması önemli oranda artıyor.

 

Gülme yogası olarak da bilinen kahkaha yogası diyabet hastalarına da fayda sağlıyor. Slovenya’daki Maribor Üniversitesi’nde yapılan araştırmalar, kahkahanın açlık ve tokluk kan şekerini kontrol etmeye yardımcı olduğunu ortaya koyuyor. Kahkaha Yogası, şeker seviyesinin yükselmesine neden olan stres hormonu koritizolün azalmasını sağlayarak da diyabet hastalarına yardımcı oluyor.

 

Online kahkaha yogasını ekibinizle birlikte kurumunuz için gerçekleştirmek isterseniz bizlere iletisim@funofis.net adresimizden ulaşabilirsiniz.

Comments are closed.