Tiryaki Agro Çalışanları Streslerini Nefes ile Yönetecek!

Stres, herkesi farklı şekilde etkiler. Bazıları baş ağrısı veya mide ağrısı yaşayabilir, bazıları ise uyku problemleri yaşayabilir, depresyonda veya öfkeli olabilir. Sürekli stres altındaki insanlar da hasta olabilirler. Stresi yönetmek sağlıklı kalmak için önemlidir. Stresten tamamen kurtulmak imkansızdır. Stres yönetiminin amacı, stres yaratan durumları ve stres azaltan etkenleri tanımlamaktır. Bunu yaparak olumsuz stresin üstesinden gelebilirsiniz.

 

Stres yönetiminde relaksoloji tekniklerinden faydalanarak, bilinçli olarak endorfin salgılayabiliriz. Bedenimizdeki bilinçli endorfin salgılanmasını gevşeme ve imgeleme çalışmaları ile sağlayabiliriz. Nefes, stresten arınmak için kullanabileceğimiz en basit ve ekonomik yöntemdir.

Geçtiğimiz hafta, yağmurlu ama ılık bir günde yolumuz işte bu yöntemi konuşmak üzere Beylerbeyi’ne çıktı.

Türkiye ve dünyada üretim ve depolama faaliyetlerini, 14 bölge ve 18 tesiste sürdüren, 25 ülkeden ürün tedariki ve 80’den fazla ülkeye ihracat yapan Tiryaki Agro’nun genel merkezinde yani muhteşem boğaz manzaralı köşkünde firmanın 22 çalışanıyla birlikte bol oksijenli bir 2 saat geçirdik. 

Baştan sona kaybetmedikleri pozitif enerjileri, birbirleri ile olan iletişimleri ve gülen yüzleri ile katılımcılarımız eğitimimize renk kattı. Hep birlikte iş stresinden arındık ve nefes teknikleri ile vücudumuzu bol oksijen ile doldurduk.

 

Bu arada, Tiryaki Agro’nun genel merkez olan bu binası, daha önce Yaprak Dökümü dizisinin de çekimlerinin yapıldığı köşkmüş. 🙂

 

Bu güzel günde bize eşlik eden, eğitimimizin çok daha güzel geçmesini sağlayan ve titizlikle eğitimin tamamına katılan bütün Tiryaki çalışanlarına teşekkür ederiz.

 

Comments are closed.