Tekirdağ’da Nefes Teknikleriyle Stres Yönetimi Eğitimi

nefes-egzersizleriGeçtiğimiz haftayı Tekirdağ Çerkezköy’ün uçsuz bucaksız yemyeşil ovalarının ortasında yer alan Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde kapattık.

Türkiye ofisi İstanbul’da bulunan plastik üreticisi A. Schulman’ın fabrika çalışanları “Safety Day” kapsamında 2018 teması olan Zihinsel Esenlik haline ulaşmak için Nefes Teknikleriyle Stres Yönetimi Atölyesi’ne katılan fabrika çalışanları doğru nefes alışkanlığını yeniden kazanmak için ilk adımı attılar.

Hayatta kalmak için ihtiyacımız olan yakıt nefestir ve ne kadar güzel ki, bizim için hayatta kalmaktan çok daha fazlasını sağlama potansiyeline de sahip. Bizler, daha stressiz, dingin, huzurlu bir yaşam istiyorsak; işte, evde, trafikte, alışverişte kısaca her yerde, çok basit birkaç nefes egzersizi yaparak kendimize kocaman bir hediye verebiliriz.

sirket-nefes-egitimi

Örneğin, heyecanlandığımızda çok hızlı nefes alıp vermemeyi veya kriz anlarında nefesimizi tutmamayı öğrenebiliriz. Günlük hayatımızda yaşadığımız pek çok duruma karşı derin ve sakin nefesler alıp vermek, alışkanlığı düzeltmek için güzel bir başlangıç olabilir.

 

1.5 saat süren eğitimimize baştan sona kaybetmedikleri pozitif enerjileri, birbirleri ile olan iletişimleri ve gülen yüzleri ile katılımcılarımız eğitimimize renk kattı. Hep birlikte iş stresinden arındık ve nefes teknikleri ile vücudumuzu bol oksijen ile doldurduk. Gelen ısrarlar sonucunda stres dışında iştah kesme nefesi veya rahat uykuya dalma egzersizi gibi pek çok farklı konuya da değindik. 🙂

 

stres-yonetimi-egitimiNefes uygulamalarının arasında diyaframımızı ne kadar güçlendirebildiğimizi görmek için bir de yarışma düzenledik ve kazanan katılımcımıza hediyesini takdim ettik.

 

Bedensel ve zihinsel sağlığınızın hep daha iyiye gittiği, bol temiz havalı bir Mayıs ayı diliyoruz.

Comments are closed.