Sahibinden.com’da Instagram Fotoğrafçılığı Atölyesi Yaptık…

sirket-yarismalariPerşembe günü, haftanın sonuna yaklaşırken hala oldukça mutlu ve enerji dolu çalışan insanlarla beraber “Instagram Fotoğrafçılığı Atölyesi” için Sabihinden.com şirketindeydik. Şirkete adım attığımız anda bizi çeken dekorasyonu, masa tenisi ve hatta mini basketbol salonunun yanında güleryüzlü çalışanları görmek, onların enerjilerini hissetmek atölyemizin çok güzel geçeceğinin en iyi işaretiydi.
Instagram Fotoğrafçılığı Atölyesi’nde fotoğrafçılığın birkaç temel kuralından bahsettik. Fotoğrafı telefonla ya da fotoğraf makinesiyle çekiyor olmanın farkından çok, telefonla çektiğimiz fotoğrafların da profesyoneller kadar güzel olabilmesi için neler yapılabileceğini anlattık.

instagram-fotografciligi

Fotoğraf hangi açılardan olmalı, ışığı nasıl ayarlanmalı gibi biraz teknik bilginin ardından sosyal medyaya yöneldik. Instagram’da fenomen olmuş kişilerin profillerini inceledik, fotoğrafları nasıl filtrelemek gerektiğini ya da profil bütünlüğünü nasıl sağlayacağımızı öğrendik.

Instagram için kare fotoğraflar mı yoksa yatay fotoğraflar mı kullanılmalı?

Diğer sosyal medya mecralarıyla etkileşime nasıl geçilir?

Paylaştığımız fotoğrafı hangi etkiketler ile destekleyebiliriz?

Evet, bunlar gibi pek çok sorunun cevabını da atölyemizde öğrendik…
Yaklaşık 1 saat süren atölyemizde katılımcıların kendilerine notlar aldığını, tavsiyeleri hemen uygulanmaya çalıştıklarını görmek bizi de çok mutlu etti.

eglenceli-egitimler

Bu eğitimi keyifli bir online yarışma ile sonlandırdık. Tüm katılımcılarımız arasında sıkı bir rekabet vardı ama elbet bir birincimiz de oldu!

 

Şimdi Instagram Fotoğrafçılığı Yarışmasının zamanı! Sahibinden.com çalışanları, kendilerine verilen süre içinde ve belirlenen hashtag ile Instagram’da fotoğraflarını paylaşacaklar ve süre tamamlandığında yeniden bir araya gelerek ödül törenimizi gerçekleştireceğiz. Bakalım, şirket içinden en güzel fotoğrafı kimler paylaşacak ve ödüllerini alacaklar… Bizim için de heyecanlı bir süreç başladı, jürimiz fotoğrafları incelemek için sabırsızlanıyorlar.
Atölyemizde bize katılan, enerjisi ve güleryüzüyle atölyemize gelen, ilgisini eksik etmeyen tüm Sahibinden çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz. Fotoğraflarınızı beğenenler çok olsun! 🙂

sirket-etkinlikleri

Comments are closed.