Rekabette Farklılaşmanın Anahtarı: Eşsiz Müşteri Deneyimi Eğitimi

Sanayi devrimi öncesinde insanlar ihtiyaçlarını karşılayacak ürünler bulmakta zorlanıyorlardı. Bu nedenle müşterilerin firmalardan fazla beklentisi yoktu ve ürün bulmak onları tatmin ediyordu. 20. yüzyılın ortalarından itibaren ürün sayısının artmasıyla birlikte rekabet ‘fiyat’ üzerinde yapılmaya başlandı. 3. endüstri devrimiyle birlikte üretimde otomasyon ve bilgisayar kullanımı hayatımıza girdi. Aynı fiyatta benzer ürünlerin çoğalmasıyla firmalar ‘kalite’ üzerine eğilmeye başladı.
Günümüzde aynı kalitede ve aynı fiyatta birçok ürün bulabiliyoruz. Artık firmalar ürünle veya fiyatla rekabet edebilir durumda değiller. Rakiplerine göre onları farklılaştıracak ve hayatlarını sürdürmelerini sağlayacak en önemli nokta ‘Müşteri Deneyimi Yönetimi’.
Hangi sektörde, hangi departmanda çalışırsanız çalışın müşterilerin ne beklediğini bilmezseniz ve buna göre işlerinizi şekillendirmezseniz başarılı olmanız artık çok güç. Bu eğitimde müşterilerin kim olduğunu, ne beklediğini, onlara nasıl yaklaşmanız gerektiğini ve müşteri şikayetlerinin nasıl yönetilmesi gerektiğini bulacaksınız.

İçerik:
Müşteri Deneyimi Nedir?
Ürün ve Fiyattan ‘Deneyim’e Geçiş
Deneyim Rasyonel Midir, İrrasyonel Mi?
Müşteri Deneyimi Yönetimi Aşamaları
Müşterileri Dinlemek
Müşterilerin İhtiyacını Anlamak
Müşterileri Hizmet ile Buluşturmak
Deneyimde Farklılaşma
Duygusal Deneyim Yaratma
Müşteri Şikayetleri Yönetimi
Hizmet Telafisi
Daha Fazlası için Öneriler

Eğitime Katılanlar Neler Kazanacak?
•Müşteri deneyimi nedir ve neden önemlidir sorularına güncel örneklerle yanıt bulacak
•İyi bir deneyim yaratmak için olmazsa olmaz noktaları keşfedecek
•Müşterilerin beklentilerini anlayarak yaptığı her işi farklılaştıracak
•İçgörü elde etme yöntemlerini ve bu içgörülerin nasıl aksiyona dönüştürülebileceği konusunda bilgi sahibi olacak
•Müşterilerin kalplerine giden yolun nerelerden geçtiğini farkedecek
•Türkiye’deki ve dünyadaki en iyi örneklerle müşteri deneyiminin nasıl yönetildiğine tanık olacak
•En yeni ve etkili trendlerin neler olduğunu öğrenecek
•NPS, NTS, CSAT, CES, FCR gibi kilit müşteri deneyimi ölçüm yöntemlerinin detaylarına hakim olacak
•Müşteri yolculukları ile deneyim yönetiminin detaylarını öğrenecek

Önceki Eğitimlerden Yorumlar
Bu eğitim sayesinde müşteri ilişkileri konusunda çok iyi örnekler öğrendim. Bakış açımın nasıl olması gerektiğini görmüş oldum. Faydalı oldu. Teşekkürler.
Eğitim birebir işimle alakalıydı. Vizyon olarak rasyonellikten uzak duyguya yakın olup, kullanıcı gibi düşünüp farklı olmayı öğrendim.
Ufuk genişleten ve farklı bakış açıları getiren bir eğitimdi.
Duygusal bağ kurmayı yaşayarak öğrendim
Müşterilere daha geniş vizyondan bakma ve bulunduğumuz çağ koşullarına göre öngürülü olmayı öğrendim.
Müşteri deneyimi bakış açısı ve güzel örnekleri hakkında bilgi sahibi oldum.
Müşteri deneyiminin önemini gördüm. Farklı bakış açısı kazandım. Yeni kaynaklar ve araştırmalar hakkında bilgi sahibi oldum.
Müşteri deneyiminde dikkat edilmesi gereken noktalar ve müşteri deneyiminde ulaşılmak istenen noktaya giden yoldaki aşamaları öğrendim.
Kendi dilinle değil, karşındakinin anlayacağı bir dille konuşmanın daha verimli olacağını öğrendim. Teknik terimlerle anlatmak yerine yararları paylaşmanın önemini gördüm.
Gerçekten bilgi sahibi bir eğitmen. Sadece eğitim için değil, her zaman dinlenebilir. Cumartesi günümü harcadığım için pişmanlık duymuyorum. Teşekkürler.
Videolarla, sürprizlerle, eğlenceli oyunlarla Cumartesi 27 derece olmasına rağmen harika bir sunumdu. Güzel vakit geçirdik. Teşekkürler
Üzülerek geldiğimiz eğitimin nasıl geçtiğini anlamadım. Eğitim bence mükemmeldi. Tekrar bir eğitimde karşılaşmayı çok isterim
Hem sevdiğim bir konu olması, hem de konuyu aydınlatmak adına verilen örnek ve videolardan dolayı kesinlikle öneriyorum. Uykumun gelmediği nadir eğitimlerden biriydi.
Kesinlikle tavsiye ederim. Dikkatim hiç dağılmadan konuyu dinledim. Eğitmenin donanımlı ve anlayışlı olmasının bu eğitimin keyifli geçmesinde büyük payı var.
Hem çok keyifli hem de çok eğitici bir program hazırlanmış. Eğitmen ve materyal yönünden kusursuz bir eğitim. Eğitmenimiz gerek yaptığı sürprizlerle, gerekse anlatım üslubuyla fark yarattı. Ufkumuzu aydınlattınız, teşekkür ederiz.
Videolar, görseller çok iyiydi. Eğitim çok zevkliydi.
Eğlenceli bir eğitim süreci geçirdim. Daha farklı bir bakış açısının hangi kapıları açabileceğini gördüm.
Eğitimin içeriği açık ve anlaşılırdı. Örneklerle zenginleştirilmiş, katılımı artıran iyi bir içeriğe sahipti. Eğitmenin akıcı ve düzgün dil kullanması eğitimi tavsiye etmek için yeterli. Teşekkürler
Kesinlikle tavsiye ederim. Tüm eğitim baştan sona kadar çok yararlıydı. Farklı bir müşteri deneyiminin nasıl yaşatılması gerektiğini gördük.