Masal Saati

Masal Saati, küçükken dinlediğimiz klasik masal ve hikayelerden yola çıkılarak, çocukluğumuzun bu nostaljik anlatı türlerinin hiç olmadıkları kadar komik ve ilginç formlarla yeniden yaratıldığı, tamamen mizah ve eğlence odaklı interaktif bir doğaçlama/anlatı etkinliğidir.

Klasik ve çok bilinen masalların yepyeni formlara bürünerek günümüze uyarlandığı ve daha önce hiç duymadığınız kadar tuhaf ve komik masalların yaratıldığı bu eğlenceli aktivitede, katılımcıların da her an dahil olabildiği ve kendi anlatı performanslarıyla masalları istedikleri gibi şekillendirebildikleri keyifli bir atmosfer sunulmakta ve her saniyesi kahkahalarla dolu anlar yaşanmaktadır.

Masal Saati etkinliği içinde, katılımcılar örneğin, kendi uydurdukları anlamsız kelimeleri kullanarak masalları anlatacaklar. Ya da masalı karşılarına alıp Tabu oynayacaklar. Örneğin Kırmızı Başlıklı Kız’ı “kırmızı, başlık, kız, kurt, çörek, kulak, göz ve büyük” demeden anlatmaya çalışacaklar ve ortaya kahkahanın hiç eksik olmadığı eğlenceli bir aktivite çıkacak.

Süre: 1,5 saat

Katılımcı Sayısı: Sınırsız