‘Hayatın Ritmi’ Atölyesi: Müzik İle Doğaçlama Becerileri Ve Takım Psikolojisi

“Dinleyenler için dünyanın bir müziği vardır” diye buyurmuş George Santayana. Biyolojik saatimiz kendi düzenini ayarlamaya çalışırken bireyler olarak toplumsal bir ahenk içinde yaşama arayışı içinde oluruz. Bu esnada dünyanın müziğini kimilerimiz duyar ve hissederken, kimilerimiz ise bundan habersiz yolculuğuna devam eder. İşte bu atölyede sizi hayatın müziğine kulak vermeye, farklı ritimlerini keşfetmeye ve onlara doğaçlama olarak eşlik etmeye davet ediyoruz.

 

Atölyenin genel amacı; ritmin temellerini anlatımlı ve uygulamalı aktarmak, farklı grupların tek bir uyum yaratabilmesini sağlamak ve akışı bozmadan doğaçlama katkılar sağlayabilme yolları tanıtmaktır. Üç oturumdan oluşan müzik ve ritim temelli atölyemizde, zaman zaman grupların dinamiklerini inceleyen psikolojik analizler ve hayatın melodisine yönelik keyifli felsefi yaklaşımlar bulabilirsiniz. Ayrıca ritim temelleriyle tanıtılacak doğaçlama tekniklerinin, günlük yaşama uyarlanması ve bu becerilerin geliştirilmesinin örneklerini görebilirsiniz.

 

Katılımcı sayısına bağlı olarak, küçük gruplara ayrılarak uygulama yaptırılan son oturumda her grubun kendi müziğini yaratmasını sağlayan çalışmalara tanık olabilirsiniz. Böylelikle takım uyumu ve üretim sürecinin farklılıklarını müzikal bir yansımayla görme şansı yakalayabilirsiniz. Birtakım basit müzikal gereçler ve bolca yaratıcılıkla donatılmış bir çalışmaya hazır olun.

Eğer hayatın ritmini hissetmeye ve dünyanın müziğini dinlemeye istekliyseniz, sizi atölyemize bekliyoruz.

Süre: 210 dk

Önceki atölyelerden görüntüler: