Çiçek Tasarım Atölyesi

Doğanın iyileştirici ve keşfettirici etkisini yaşamak üzere kurgulanmış bir atölye çalışmasıdır. Yapay, kuru ve şoklanmış çiçeklerle çalışılan bu atölye bireylerin yaratıcı becerilerini kullanmayı, yeni yaklaşımlar deneyerek özgünlüklerine ulaşmayı amaçlar. Çünkü her bireyin yaşantısında yaşam akışı içerisinde yönetmekte zorlandığı veya kararsız kaldığı durumlar olur. Bu atölye çalışması, her katılımcının böyle durumlar için kendisine uygun yöntemleri zihinde bir gezi yaparak keşfetmesini sağlayarak yaşam akışını kolaylaştırmayı hedefler. Katılımcının, çiçeklerin insan psikolojisini besleyen etkisinden de faydalanarak daha da güçlü bir kazanımla çalışmadan ayrılmasını sağlar.

Atölyemiz dahilinde katılımcılarımızla birlikte küçük bir saksı aranjmanı veya teraryum tasarımı gerçekleştirirken hayatın yoğunluğundan ve stresinden uzak keyifli saatler geçireceğiz.

Bu atölyenin katılımcıları;

-Eric Berne kişilik kuramı hakkında genel bilgi sahibi olur, güçlü ve gelişime açık yönlerini keşfeder.

-Kuram aracılığıyla yönetilmesi zor durumlar veya kararsızlık gibi durumlarda zihni doğru kullanma becerisini elde eder.

-İçinde bulunduğu duruma yönelik kendine uygun olan seçenekleri üretir ve bunları hayata geçirmek üzere ilk adımlarını belirler.

-Genel olarak çiçeklerin ve renklerin anlamları ve insan psikolojisi üzerindeki etkisi hakkında bilgi sahibi olur. Çiçek bakımı ve çiçek tasarımı hakkında genel bilgi sahibi olur.

Atölye çalışması için gerekli tüm malzemeler eğitmen tarafından tedarik edilecektir. Atölyenin sonunda kendi yaptığınız özel konsept çiçeğinizi sevdiklerinize hediye edebilir ya da evinizin en güzel köşesini süsleyebilirsiniz.

Süre: 3 saat

Katılımcı sayısı: 4-20 kişi