Pandemi Koşullarında Kahve Tadım ve Yapım Atölyesi

İçinden geçtiğimiz süreç bizi çoğu zaman online atölyeleri tercih etmeye yönlendirse de pandemi koşullarına uyarlanmış Kahve Atölyesi’nde Dünya Ticaret Merkezi’nin 40 kişilik kahve sever ekibiyle hem çok eğlendik hem de çok öğretici bir çalışma gerçekleştirdik.

Pandemi koşullarında gerçekleştirdiğimiz birçok atölyemizde online teknolojilerden faydalanarak yüz yüze gelmesek de geçtiğimiz Mart ayında Kahve Tadım ve Yapım Atölyesi için tüm önlemleri alarak Dünya Ticaret Merkezi çalışanlarıyla bir araya gelmiştik. Sosyal mesafeye dikkat ederek kahve yapımı esnasında eldiven kullanıp, kahve tadımı için de kullan-at ürünlerden faydalandığımız atölye çalışmamızda tabii ki el dezenfektanlarımız da en önemli koruyucularımızdan biri oldu.

Kahve Tadım ve Yapım Atölyesi katılımcıların koku ve tat alma duyularını geliştirmeye, dünyanın farklı yerlerinden gelen farklı kahve çekirdeklerinden demlenmiş kahveleri birer eksper gibi tatmaya ve farklı kahve demleme yöntemlerine dair pratik yapmaya yönelik bire bir uygulamalar içeren bir atölye çalışması olduğu için katılımcı sayısı 20 kişiyi aşamıyor. Bu nedenle Dünya Ticaret Merkezi ekibinin yoğun ilgisi çerçevesinde atölye çalışmamızı 20’şer kişilik 2 katılımcı grubuyla arka arkaya gerçekleştirdik. Tüm ekibin kahveyi daha yakından tanıdığı ve yeni kahve çeşitleriyle tanıştığı etkinliğimizin en eğlenceli anları ise ekip içinde düzenlediğimiz “gurmelik yarışması” esnasında yaşandı.

2011 yılında Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi (EFSA) tarafından düzenlenen Diyetetik Ürünler, Beslenme ve Alerjiler Paneli’nde gösterildiği üzere gün içerisinde içilen 1 bardak kahve özellikle iş yerinde çokça ihtiyaç duyduğumuz odaklanma becerisini artırıyor, hafızayı güçlendiriyor, ruh halinde iyileşme sağlıyor, etkin olmayı kolaylaştırıyor ve yorgunluğu azaltıp çalışma performansını yükseltiyor. Tüm bu faydalarının yanı sıra birçoğumuzun lezzetinden de vazgeçemediğimiz kahveye dair bildiklerimizi güncellemeye ve evde ya da iş yerinde uygulayabileceğimiz püf noktalarını aktarmaya yönelik olarak tasarlanan Kahve Atölyesi ile pandemi boyunca da tüm önlemleri alarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. 90 dakika boyunca gurmelik ve baristalık becerilerini geliştirmek ve eğlenceli vakit geçirmek isteyen kahve sever ekipler atölye çalışmamızın detaylarına buradan ulaşabilirler.

Comments are closed.