Olmuksan İnsan Kaynakları Toplantısı’ndaydık!

iletisim-egitimiEnerji dolu başladığımız Çarşamba gününde Olmuksan’ın yıl sonu toplantısında yapacağımız eğitimler için Double Tree by Hilton otelindeydik. Türkiye’nin farklı yerlerindeki lokasyonlardan ve Belçika’dan gelen dinamik, pozitif ve güleryüzlü İnsan Kaynakları profesyonellerinin olduğu ekip ile gün içerisinde iki ayrı eğitim gerçekleştirdik. Sabah 9:30’da ilk eğitim ile güne başladık ve akşam 17:30’da ikinci eğitimimiz ile günü bitirmiş olduk.
Sabah kahvelerimiz ve çaylarımızın yanında hoşsohbet Olmuksan çalışanları ile güzel bir güne başladık.

 

İlk olarak Kahkaha Yogası egzersizleri ve tanışma oyunlarıyla ısınarak güne neşeyle başladık. Gülmenin bize ve çevremizdekilere sağladığı faydaları yaşayarak görmüş olduk. Bol bol kahkahanın ardından herkes daha da enerji dolu bir şekilde eğitime katıldı. Sonrasında “Şirketlerde Mutluluk Kültürü Oluşturmak” eğitimimizi yaptık. Mutluluk yaymanın yararlarını anlattık. Mutluluk kültürü oluşturmak, çalışan motivasyonu sağlamak hatta çalışanların şirkete bağlılıklarını artırmak için pek çok yöntem konuştuk.

sirkette-mutluluk-kulturu

Katılımcılarımız paylaşılan yöntemlere benzer anılarını, kendi uyguladıkları yöntemleri ve kendi yaptıkları sürprizleri de anlattı. Bu sayede her katılımcımız mutluluk kültürünü yaratmak ve şirketlerinde uygulamak için cebine pek çok örnek ve fikir atmış oldu. Kahkaha yogası ile başladığımız eğitimimiz tüm katılımcılarımızın pozitif yorumları, paylaşımları ve meraklı soruları ile renklendi. Eğitimin sonunda hepimizin kafasında mutluluk için daha farklı neler yapılabilir, yaptıklarımızın üstüne ne ekleyebiliriz gibi pek çok düşünce oluştu.

is-yasaminda-maestro-olmak-egitim
Öğleden sonra farklı bir eğitmen ile ikinci eğitimimize başladık. İlerleyen saatlere ve yoğun programa rağmen enerjilerini kaybetmeyen Olmuksan İnsan Kaynakları ekibi ile “İş Hayatında Maestro Olmak” eğitimine geçtik. Eğitmenimiz öncelikle hissedilen duyguların ne olduğundan, neler hissettirdiğinden bahsetti. Duygularımızı tanımanın ve onlara bir ad koyabilmenin duygu yönetiminde önemli bir nokta olduğunu vurguladı. Hem teorik hem uygulamalı olarak verilen eğitimde katılımcılarımız bir yandan duygu durumlarını sorgularken bir yandan duygularını nasıl yönetebileceklerini öğrendiler. Duyguları yönetebiliyorsak, iş “maestro” olmaya geliyor. İş hayatınızın maestrosu olmak, kendi duygularınıza sahip çıkarken insanlarla olan iletişiminizi düzeltebilmek, bireysel değil beraber çalıştığınız insanlarla bir bütün halinde hissedebilmek gibi pek çok düşünceyi içinde barındırıyor. Bu eğitimimizde uygulamalar ve örnekler ile duygularımızı öğrendik, maestro olmak için ilk adımı attık.
Güzel bir çarşamba gününü eğitimlerimizle dolu dolu geçirdik. Mutlu olduk, kahkaha attık, duygularımızı öğrendik ve maestro olduk. Katılımcılar Kahkaha Yogası ile başladığımız eğitimimizden sonra gülmeye ihtiyaçları olduğunu hatırladıklarını ve kahkaha atmanın çok iyi geldiğini belirttiler. İş hayatında maestro olmayı çok sevdiler. Sorularıyla, meraklı bakışlarıyla ve aradıkları cevaplarla ilgilerini çeken eğitimimiz maestro olmanın ilk adımını katılımcılarımıza göstermiş oldu.

insan-kaynaklari-iletisim-egitimi
Bütün enerjileri, güleryüzleri ve gösterdikleri ilgileri ile bu güzel çarşamba gününde bizimle olan Olmuksan İK ekibine çok teşekkür ederiz. Şimdi onlar için sırada, şirket çalışanlarına bu kültürü yayma projeleri var…

Comments are closed.