Ofis Yogası İçin Türk Nippon Sigorta’daydık!

Ofiste-yogaGeçtiğimiz Cuma günü “Ofis Yogası” etkinliğimiz için Türk Nippon Sigorta’daydık. Güzel, güneşli bir sonbahar gününde haftanın bütün yorgunluğunu atabilmek için saat 14:30’da yoga etkinliğimize başladık. Katılımcılarımız ofis yogası için oldukça meraklı ve heyecanlı bir şekilde salonu doldurdular. Akıllarında pek çok soru ve en önemlisi iş kıyafetleriyle nasıl yoga yapacakları düşüncesi vardı. Uzun süre oturarak bilgisayar başında yapılan çalışmalar, katılımcıların çoğunda bel ve boyun ağrılarına sebep olmuştu. Eğitmenimiz yarım saat süren ofis yogası etkinliği ile çalışanlara oturdukları yerde nasıl yoga yapabileceklerini, bel ağrılarını ve boyun ağrılarını nasıl engelleyebileceklerini anlattı. İş kıyafetleri ile oturduğumuz yerden yaptığımız ofis yogası sayesinde çalışırken de vücut sağlığımızı ve iç huzurumuzu koruyabileceğimizi öğrendik.

 

Bu güzel etkinliğimiz enerji dolu katılımcılarımızın sorularıyla renklenirken, etkinlikte doğru nefes tekniklerini de kullanarak yoga hareketleri ile vücutlarımızı gevşettik ve ağrılardan kurtulma yollarını öğrendik.ofis-yogasi

Daha önce, Nefes Teknikleri ile Stres Yönetimi eğitimini de gerçekleştirdiğimiz firmada yaptığımız bu farklı çalışmada nefes teknikleri, yoga ve meditasyon bir aradaydı. Etkinliğimiz ile iş yorgunluğunu ve bütün haftanın yükünü omuzlarından atan katılımcılarımız çok mutlu ayrıldılar. Katılımcılarımızın enerjisi bize de enerji kattı. Bol keyifli ve huzurlu bir Ofis Yogası etkinliği gerçekleştirdik. Yogayı, bedenimizi ve zihnimizi taşıyabildiğimiz her ortamda, bazen bir toplantı odasında bile yapabileceğimizi bir kez daha kanıtlamış olduk. Bu güzel günde bize katılan, enerjisini katan tüm Türk Nippon Sigorta çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz. Daha mutlu, daha huzurlu ve daha sağlıklı günler sizinle olsun..

Comments are closed.