Nefes Teknikleriyle Stres Yönetimi Eğitimi İTÜ Teknokent’te

ofiste-stres-yonetimiMalum yıl sonuna yaklaşırken, iş yükleri çoğumuz için bir parça daha artıyor. Kapanışlar, ulaşılmayı bekleyen hedefler derken, yıl geneline kıyasla daha fazla stres kaynağını barındıran bir dönem olabiliyor. Ancak artık çoğumuz çok iyi biliyor ki, stres kaynaklarının varlığı illa stresli olacağımız anlamına gelmiyor. Stres faktörleriyle başa çıkabilmenin en keyifli yollarından biri, tamamen ücretsiz ve sağlıklı olan nefesi daha doğru kullanabilmek. Hayatta kalmak için ihtiyacımız olan yakıt nefestir ve ne kadar güzel ki, bizim için hayatta kalmaktan çok daha fazlasını sağlama potansiyeline de sahip. Bizler, daha stressiz, dingin, huzurlu bir yaşam istiyorsak; işte, evde, trafikte, alışverişte kısaca her yerde, çok basit birkaç nefes egzersizi yaparak kendimize kocaman bir hediye verebiliriz.

stres-yonetimi-egitimiİTÜ Teknokent’te ve Silikon Vadisi’nde ofisleri bulunan KRON Yazılım da, tam da bu sebeple kendilerine bir hediye verdiler. Geçtiğimiz hafta Cuma akşamüstü, mesainin son saatlerini kendileriyle başbaşa kalabilecekleri, kendilerini dinleyip bedenlerinin farkına varabilecekleri, anda kalmayı deneyimleyip zihinlerini boşaltacakları Nefes Teknikleri ile Stres Yönetimi eğitimiyle Happy Hour 🙂 yapmayı seçtiler.

Bol bol nefes uygulaması yaptığımız eğitimin ardından artık hangi stresli durumda hangi egzersizi uygulayarak sakin kalabileceklerini biliyorlar. Bedensel ve zihinsel sağlığınızın hep daha iyiye gittiği, bol temiz havalı bir hafta diliyoruz.

Comments are closed.