Nefes Teknikleriyle Stres Yönetimi Bankacılarla Buluştu!

Bankacılık en zorlu ve stresli sektörlerden bir tanesi. 1987’den bu yana faaliyetini sürdüren PASHA Bank, Türkiye-Azerbaycan-Gürcistan arasındaki ticaretin gelişimine katkı sağlamak, bölgede yatırım yapan işletmelere kaynak ve rehberlik sağlamak üzere, yatırım bankacılığı ve kurumsal bankacılık ürünleriyle girişimcilere hizmet veriyor.
Biz de Pasha Bank’ın genel merkezinde 1 saatlik öğle molasında şahane bir ekiple doğru nefes almanın yöntemlerini ve stresle baş etmede nefesi nasıl kullanabileceğimizi konuştuk.

Öncelikle nefes teknikleriyle ilgili bilgiler aktardık, sonra hep birlikte nefes uygulamaları yaptık.

Siz de mi yanlış alışkanlıklarla nefes alıp veriyorsunuz yoksa? İşte bunun sağlıksız olduğunu ve daha verimli nasıl nefes alınacağını öğrendik. Nefes alışkanlığımızın sağlığı etkilediğini öğrendik.

Etkinlik boyunca bol bol nefes alıp verdik, pek çok teknik uyguladık. Katılımcılarla beraber hem sakinleştik hem daha sağlıklı bir yaşama giden büyük bir adım attık. Sabah kalktığımızda, işe giderken, molalarda ya da yatmadan önce uygulayabileceğiniz pek çok nefes tekniği ile stresi hayatımızdan uzaklaştırabilir, daha temiz ve boş bir zihin oluşturabiliriz. Siz nefes tekniklerinden hangisini seçmek isterdiniz? Biz “sufi nefesi”ni çok seviyoruz örneğin.

Nefes uygulamalarının arasında diyaframımızı ne kadar güçlendirebildiğimizi görmek için bir de yarışma düzenledik ve kazanan katılımcımıza hediyesini takdim ettik. 🙂

Oldukça enerji dolu gelen katılımcılar nefes teknikleri uygulamalarını çok sevdiler. Biz de onlarla etkinlik yapmayı çok sevdik. Nefes Teknikleri ile stres yönetimi etkinliğimize katılan tüm PASHA BANK çalışanlarına çok teşekkür ederiz.

Comments are closed.