“Nefes Teknikleri İle Stres Yönetimi” Eğitimi için Parkolay’daydık!

nefes-egzersizleri-stres-yonetimiSalı günü, soğuk sonbahar günlerinde de yüzünü gösteren güneş ile geçen bu güzel günde “Nefes Teknikleri İle Stres Yönetimi” eğitimi için Parkolay şirketindeydik. Şirkette karşılanmamızdan eğitime ve şirketten ayrılmamıza kadar enerji dolu ve pozitif olan bir ortamda eğitimimizi gerçekleştirdik.
Parkolay Otomatik Otopark Sistemleri şirketinin bütün çalışanlarının katıldığı Nefes Teknikleri eğitimimizde sağlıklı nefes almanın önemini ve yaşam kalitemizi nasıl artırdığını anlattık. Eğitimimizin en temel noktası çocukluğumuzda hatta bebekken aldığımız doğru nefes şeklini şu anda da uygulayabilmekti. Belki o zamanlar nasıl nefes aldığımızın farkında değildik ancak artık bu konuda farkındalığımızı oluşturarak hem sağlığımıza hem de stresi yönetmemize yardımcı olan doğru nefes alma tekniklerini uygulamalarıyla öğrendik.

stres-yonetimi-egitimi

“4+4+4+4” tekniğinden “Sufi Nefesi”ne pek çok nefes tekniği öğrendik ve uyguladık.
1 dakikada aldıkları nefes sayılarına göre Dünya Sağlık Örgütü’nün 9-12 sınırına yakın olan pek çok katılımcımız da vardı, 30 kereden fazla nefes alan katılımcımız da… Ama her bir katılımcımız gösterdiğimiz nefes teknikleri içinden kendine uygun en az bir tane tekniği seçtiğini ve hayatlarında uygulayacaklarını söyledi. Doğru nefes almamızı sağlayan ve hayatımızı hem güzelleştirip hem kolaylaştıran nefes teknikleri ile dolu geçen eğitimin sonunda tüm katılımcılarımız çok rahatladığını ve sakinleştiğini belirtti.

nefes-egzersizleri
1.5 saat süren eğitimimize baştan sona kaybetmedikleri pozitif enerjileri, birbirleri ile olan iletişimleri ve gülen yüzleri ile katılımcılarımız eğitimimize renk kattı. Hep birlikte iş stresinden arındık ve nefes teknikleri ile vücudumuzu bol oksijen ile doldurduk.

 

Bu güzel günde bize eşlik eden, eğitimimizin çok daha güzel geçmesini sağlayan ve titizlikle eğitimin tamamına katılan bütün Parkolay çalışanlarına teşekkür ederiz.

nefes-egitimi

Comments are closed.