Nefes Teknikleri Atölyemiz ile Türk Nippon Sigorta’daydık!

nefes-teknikleri-stres-yonetimiGeçtiğimiz hafta Cuma günü, “Nefes teknikleri ile stres yönetimi” atölyemiz için Türk Nippon Sigorta’daydık. Artık sonbahar havalarını iyice hissetmeye başlamışken, serin ama güneşli bir havada, ferah bir salonda eğitimimize başladık. Cuma öğleden sonrasının keyfini artırmak için 14:30’da başlayan eğitimimiz için salonu dolduran güleryüzlü ve enerji dolu katılımcıların hem sormak istediği hem de anlatmak istediği pek çok şey vardı.

Enerjimizi artıran sarı duvarlarındaki “for your peace of mind” notu,

seminer salonunu bizim için daha da ideal ve konuya uygun hale getirdi. Hep beraber bir dakika içinde kaç kere nefes alıp verdiğimizi sayarak başladık eğitimimize.

Dünya Sağlık Örgütü’nün sağlıklı olarak belirttiği 9-12 sınırını herkes geçse de, 1 dakikada 32 kez nefes alıp vererek rekor kıran katılımcımız da vardı. Eğitime meraklı gözlerle başlayan katılımcılar, eğitim ilerledikçe sorularını sorarken gülmeyi ve eğlenmeyi de unutmadılar. Nefes tekniklerini doğru uygulamak için çok isteklilerdi.
stres-yonetimi-nefes-egitimi
Ama şunu hatırlatmak gerekiyordu ki nefes bir alışkanlıktır.

Bu alışkanlığı doğru haline çevirmek için ise zaman gereklidir. Asıl amaç çocuk nefesine dönmek olmalıdır. Çocukken sahip olduğumuz doğru nefes alışkanlığı ise stres ya da yaşanılan durumlara verilen yanlış tepkiler ile bizler büyüyünce ne yazık ki yanlış bir alışkanlığa dönüşmektedir.

Örneğin, heyecanlandığımızda çok hızlı nefes alıp vermemeyi veya kriz anlarında nefesimizi tutmamayı deneyebiliriz. Günlük hayatımızda yaşadığımız pek çok duruma karşı derin ve sakin nefesler alıp vermek, alışkanlığı düzeltmek için güzel bir başlangıç olabilir.

stres-yonetimi-egitimi

Türk Nippon Sigorta’da pek çok katılımcımız kendilerini çok stresli hissetmediklerini söyleseler de öğrendikleri nefes teknikleri ile daha da sakinleşmiş oldular.

Bu eğitimimizde en çok sevilen diyafram çalışmasının ardından yaptığımız yarışmada katılımcılarımız diyafram güçlerini de keşfettiler.

Enerjimizi hiç düşürmeden 1.5 saatlik eğitimi keyifli ve sağlıklı bir şekilde geçirdik. Güleryüzleri, meraklı bakışları ve sordukları güzel sorularla eğitimimize katılan tüm katılımcılarımıza çok teşekkür ederiz. Stresli olduğumuz anlarda nasıl sakinleşeceğimizi öğrendik ve vücudumuzu bol oksijenle doldurduk. Daha derin ve uzun nefesler alarak daha sağlıklı ve daha mutlu bir güne devam ettik.

kurumsal-etkinlikler

Comments are closed.