Mutluluk Atölyesi İkitelli OSB’de!

mutluluk-yogasiHaftanın son çalışma gününde Hıdırusta Otomotiv’in İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan şık ve ferah ofisindeydik. 81 ilde, 2000’i aşkın farklı noktaya hizmet veren Hıdırusta firmasının çalışanlarıyla Mutluluk Atölyesi yaptık.

*Mutluluk sizin için nedir?

*Kişisel değerlerimiz bizi mutluluğa nasıl yaklaştırabilir?

*En çok neyi yaparken mutlu olduğunuzu hissediyorsunuz?

*En çok neyi yaparken mutlu oluyor ama bunun farkına varmıyorsunuz?

Bunlar gibi daha pek çok sorunun cevabını konuştuğumuz, bol bol sohbetle ve katılımcıların gerçek deneyimleriyle zenginleşen Mutluluk Atölyesi’nde “mutluluk” kavramını yeniden tanımlayan katılımcılarımız nasıl daha mutlu olabilecekleriyle ilgili uzun bir yolculuğa çıktılar.

Katılımcılarımızın yoğun isteği üzerine içeriğe eklediğimiz kahkaha yogasının da etkisiyle haftanın son çalışma gününe renk kattık, bol bol güldük ve birbirimizle deneyimlerimizi paylaştık. Bunların yanısıra kişisel değerlerimizi keşfetmek için değer kartlarımızı kullandık ve kişisel değerlerimizin bize yol göstermesine izin verebilmek için hayatımızı dönüştürmeye karar verdik.

 

mutluluk-degerleri

Pozitif Psikoloji ve Mutluluk alanında çalışan birçok araştırmacı, pozitif duygular ve ruh halinin başarıya ulaşmada başlıca araçlar olduğunu düşünüyor. Pozitif duygular, insanları düşünmeye, hissetmeye, düşünme yöntemlerini geliştirecek biçimde davranmaya, kişisel ve sosyal kaynaklar yaratmaya ve onları pozitif amaçlar doğrultusunda kullanmaya sevk ediyor. Her şey yolunda gittiğinde, insanlar kendilerini iyi hissediyor, rahatlıyor, kaynaklarını ve ilişkilerini geliştiriyor, yeni stratejiler uygulamak için fırsatları değerlendiriyor, yeni amaçlar belirliyor ve gelecekteki zorlu görevlere mutluluk-kahkaha-yogasidaha iyi hazırlanıyorlar.

Dr. Barbara Fredrickson’a göre pozitif duygular negatif duyguları tamamen sıfırlamakta ve bu pozitif enerji, kurumsal dönüşüm ve büyüme süreçlerinde işbirliği yapma imkânını kolaylaştırmaktadır. Buna bir de “duyguların bulaşıcılığı” eklenince bir bütün olarak kurumun organizasyonel ikliminde pozitif duyguların önemi daha da artmaktadır.

MUTLULUK ATÖLYESİ, içinde bulunduğumuz çağın sorunlarından uzaklaşıp, kendimizle karşılaşmaya, buluşmaya ve gerçekte bizi neyin mutlu edeceğini keşfetmeye yöneltiyor. Mutluluğu bulmanın yollarını açıklıyor. Mutluluk Atölyesi, katılımcılarına kendi kaderlerini çizmeleri için bir anahtar veriyor, kapıyı açmak kendi ellerinde. 

mutluluk-atolyesi1

Mutluluğu aramak yerine mutlu olduğumuz anlara gereken önemi verdiğimiz bu yolculuğun kıymetini anladığımız bu atölyeye katılan Hıdırusta Otomotiv çalışanlarına çok teşekkür ederiz. Mutluluk listenizin hepsini her gün gerçekleştirebilmeniz dileğiyle…

 

ActionForHappiness

ActionForHappiness

 

“Mutlu olmak için içinde bulunduğunuz andan daha iyi bir zaman olduğuna karar vermek için beklemekten vazgeçin. Mutluluk bir varış değil, bir yolculuktur. Pek çokları mutluluğu insandan daha yüksekte ararlar, bazıları da daha alçakta. Oysa mutluluk insanın boyu hizasındadır.”

Konfüçyüs

 

Comments are closed.