Medipol Üniversitesi’nde Kahkaha Yogası Seansı

kahkaha-yogasiSonbaharın kendini iyice belli ettiği Salı günü, Medipol Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencileriyle beraber “Kahkaha Yogası” yaptık. Dersler bittikten sonra saat 18:00’da başladığımız etkinliğimize oldukça enerji dolu, güler yüzlü ve heyecanlı 15 öğrenci katıldı. Eczacılık Fakültesi’nde öğrenim gören ve düzenleyecekleri eczacılık kongresi öncesinde kendilerine yatırım yapmak ve ekip içi iletişimi artırmak isteyen öğrencilerle beraber gülmenin mutluluğu, mutlu olmanın da başarıyı ne kadar etkilediğini konuştuk.

Elbette bol bol kahkaha attık. “Ben yalandan gülemem.” diyen katılımcılar bile kısa sürede kendilerini gerçek kahkahalar atarken buldular.

kahkaha-yogasi
Daha önce de söylediğimiz gibi “Çocuklar günde 400 kere gülerken, yetişkinler yalnızca 15 kere gülüyorlar.”. Kahkaha yogası katılımcılarımız henüz gülmeyi unutmamışlardı. 🙂

 

Salonu dolduran kahkahalar ve gülen gözler ile çok eğlenceli bir saat geçirdik. Gülmenin önemini, bizi nasıl etkileyebileceğini öğrendik. Gülme işini biraz sistematik hale getirerek anlattık.

 
Gençlik enerjileri, öğrenmeye hevesli duruşları ve güler yüzleriyle bize katılan, kahkahalarımıza eşlik eden tüm öğrencilerimize ince düşünceleri ve zarif hediyeleri için de teşekkür ederiz. Umarız hayatınızda her zaman gülersiniz. 🙂

 

gulme-yogasi

Comments are closed.