Kurumlara Yönelik Mizah Atölyesi

 

mizah-atolyesi-kurumsal-ekinlikNedir?

Mizah Atölyesi’nde yapılan her çalışma ana, duruma ve katılımcılara özgü olduğundan atölyeyi tek bir tanım ve çerçeve içerisinden anlatmak oldukça zor. Fakat en yalın haliyle diyebiliriz ki; Mizah Atölyesi, içinde her daim mizahi bir dilin ve dolayısıyla da eğlencenin olduğu keyifli bir iletişim şekli ve fikrine dayanan interaktif bir atölye çalışmasıdır.

Nasıl yani?                                                                                    

Şöyle ki; Mizah Atölyesi, katılımcılarımızla birlikte çeşitli özel bazı doğaçlama egzersizler uygulayarak ve son derece eğlenceli doğaçlama oyunlar gerçekleştirerek tam anlamıyla “organik” mizah ürettiğimiz ve birlikte gülüp eğlendiğimiz yepyeni ve  bambaşka bir atölye fikrine dayanıyor. Ancak bu aşamada şunu belirtelim ki, Mizah Atölyesi bir çeşit doğaçlama tiyatro performansı ya da gösterisi değildir. Bu nedenle de herhangi bir ekip tarafından değil, tüm katılımcıların özel bir parçası olduğu özgün bir program ve uygulama dâhilinde, interaktif olarak gerçekleştirilir.

Mizah Atölyesi’nin farkı ne peki?

Mizah Atölyesi, doğası gereği eğlence ve kahkahanın hiç eksik olmadığı çok özel ve keyifli bir atmosfere sahip. Fakat bunun yanında atölyeyi asıl farklı ve değerli kılan şey, mizahın çok yönlü fayda ve etkilerini katılımcılarımızla da paylaşarak, onların çok daha “sağlıklı ve güçlü” bir mizah algısına sahip olmasına katkıda bulunuyor olmamız. Bu bağlamda da atölye bünyesinde, günlük yaşamın zorlukları ve stresle mücadelede mizahın etkin bir şekilde kullanımına ilişkin özel bazı çalışmalar da gerçekleştiriyor, mizahın iyileştirici ve rahatlatıcı gücünü hep birlikte deneyimliyoruz.

Mizah Atölyesi, yaşamın yoğun ve yorucu atmosferine eğlenceli ve keyifli bir hava katar…

Tam organik yapısı ve eğlence dolu atmosferiyle yüksek enerjili ve keyifli bir kitlesel doğaçlama pratiği sunan Mizah Atölyesi; şirketler, kurum ve kuruluşlar için özel olarak tasarlanabilen doğaçlama programları dâhilinde; moral-motivasyon etkinlikleri, kurum içi personel eğitim ve aktiviteleri, ürün lansmanı ve bayii toplantıları kapsamında uygulanabilen oldukça geniş bir çerçeve ve etkileşim alanına sahip bambaşka bir atölye fikridir.

Mizah Atölyesi, tüm katılımcıların özel bir parçası olduğu, özgün bir program dâhilinde ve bütünüyle interaktif olarak gerçekleştirilir.

 

Mizah Atölyesi’nin çok yönlü ve interaktif doğaçlama çalışmaları sayesinde katılımcılar; özgüven, güçlü ve etkili iletişim, daha hızlı, analitik ve çözüm odaklı düşünebilme, kriz yönetimi, ekip ruhu gibi temel kazanımlar elde etmelerinin yanında, atölyenin grup dinamiğine dayalı motivasyon artırıcı niteliği ve eğlenceli atmosferi sebebiyle de oldukça keyifli vakitler geçirirler.

 

Mizah Atölyesi’nde; şirket, kurum ve kuruluşların ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda bir program hazırlanarak, kitleye özel bir etkinlik planı sunulur. 

 

Bu doğrultuda da yetkililerle çeşitli ön görüşmeler ve çalışmalar yapılarak en uygun doğaçlama programı ve içeriklerin tespit edilmesi sağlanır. Böylece, hem katılımcılar hem de kurumlar için en ideal program oluşturularak atölye süresi ve takvimi belirlenir. Mizah Atölyesi’nin eğlenceli ve keyifli atmosferiyle tanışmak için bizimle hemen iletişime geçebilir, şirketiniz veya kurumunuza özel atölye planlaması için görüşme

talebinizi iletebilirsiniz.

Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir