Kahve Yapım ve Tadım Atölyesi AK-KİM Kimya’daydı

Geçtiğimiz hafta yağmurlu ve karanlık bir sabaha enerjik bir başlangıç yapmak için Kahve Yapım ve Tadım Atölyesi ile Akkök Holding’e bağlı Türkiye’nin öncü kimya şirketi Ak-Kim’deydik.


Mali İşler ekibiyle birbirinden farklı lezzetler tadıp esanslar kokladık ve kendi beğenimize en uygun kahve aromalarıyla demleme yöntemlerine dair püf noktalarını öğrendik.

Yaklaşık 20 kişilik katılımcı grubumuzun çoğu kahveyle daha önce bu denli yakından tanışmamıştı. Bu nedenle önce kahve çekirdeklerinin farklarını öğrendiler. İyi kahve yapmak için uygun çekirdek kullanımının nasıl değiştiğini görüp kahve çekirdekleriyle tasarladığımız küçük oyunlarla kendilerini denediler. Kahve öğütme metotlarını da incelemeyi unutmadılar. Ardından kahve tadım (cupping) için dünyanın farklı yerlerinden gelen kahveleri tadıp filtre kahve ve espresso arasındaki farkları gördüler.

 

Sabahları “günaydın” demeden “kahve” diyenlerin kahvenin daha önce hiç duymadıkları hikayesini de dinledikten sonra katılımcılarımız güne yüksek doz kafeinden sonra bol enerjiyle devam ettiler.

Eğitimimizden kesitler içeren kısa bir video:

 

 

1,5 saatlik kahve yapım ve tadım atölyesini kurumunuzda en fazla 20 kişinin bulunduğu ekiplerle uygulatmak isterseniz iletisim@funofis.net adresinden bize ulaşıp teklif alabilirsiniz. 🙂

 

Comments are closed.