Kahkaha Yogası Phoenix Contact Happy Hour Etkinliğindeydi

Nörobilim ile fizyolojinin birleşme noktası Nörofizyoloji alanında yapılan çalışmalar gösteriyor ki yoğun bir aerobik seansında salgılanan miktarda endorfin, kahkaha atıldığında da salgılanıyor. 4 temel mutluluk hormonundan biri olan endorfine rahatlamak ve kendimizi iyi hissetmek için ihtiyaç duyarız.

Uzun vadede T hücrelerini artırarak bağışıklık sisteminin güçlenmesine katkıda bulunan kahkaha, anlık olarak baktığımızda kan akışını yavaşlatıyor ve kasları rahatlatıyor.

Aynı zamanda uykuya dalmak ve dinlenmek için ihtiyacımız olan melatonin hormonunu da kahkaha attığımızda salgılayabiliyoruz. Başka bir deyişle, geceleri uykusuzluk sorununuz varsa uzun uzun ve yüksek sesle güleceğiniz bir sebep yaratmalısınız. Uykusuzluk da yine yıllar geçtikçe daha sık karşılaşılan bir sorun olarak gösteriliyor.

 

Benzer şekilde, bir ağrınız olduğunda ağrı kesici almak yerine gülmeyi de deneyebilirsiniz. Araştırmalar gösteriyor ki, 15 dakika boyunca komedi programı izleyenlerin ağrılarında %10’luk bir düşüş oluyor.

Gülmenin tüm olumlu etkilerini ekiplerde yaşayabilmek için o şirket sizin bu fabrika bizim dolaşmaya ve kahkaha yogası yaptırmaya devam ediyoruz.

 

Kahkaha Yogası bu kez Alman Phoenix Contact firmasının Kısıklı’da bulunan genel merkezindeydi.

 

Geçtiğimiz Cuma sabahı Kahkaha Yogası ile güne enerjik ve bol kahkahalı bir başlangıç yaptık.

 

Çeşitli gülme egzersizlerinin etkisiyle endorfine tavan yaptırdık ve yaklaşık 40 kişilik katılımcı grubumuz güne stresten arındırılmış bir giriş yaptı.

 

 

Katılımcılar arasında firma Genel Müdürü Gökhan Yücel’in de bulunması ve egzersizlere işbirlikçi katılımı sayesinde kahkaha yogasının gruptaki etkisi çok daha fazla oldu.

 

 

Eğer siz de çalıştığınız ortamda kahkaha yogasını uygulamak ve ekip olarak eğlenceli bir 50 dakika geçirmek isterseniz iletisim@funofis.net adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 

Comments are closed.