İş Yaşamında Daha Başarılı Olmanın 8 Mutlu Yolu

isyerinde-eglenceHayatta sahip olabileceğimiz en büyük başarı çok para kazanmak değil, mutlu olabilmektir. Kendi mutluluğumuzu öğrenmek daha doğal ve pozitif bir yaşam sürmemizi sağlar. Peki bunun için iş yaşamımızda neler yapmalıyız?

1- Mutluluk için en basit yöntem gülmektir. Gülümsemek, gülmek, kahkaha atmak mutluluk sağlarken aynı zamanda karamsar olduğunuz bir dönemde stresin azalmasına ve motivasyonun artmasına yardım eder.
2- Çevrenizde gerçekleşen olaylara olumlu bakabilmeyi öğrenmek mutlu bir zihin sağlar. Kendimizi olayların iyi tarafına bakmaya zorlarsak ve iyi sonuçlara odaklanırsak daha çok güç buluruz. Mutluluk cesareti, cesaret de mutluluğu tetikler.
3- İş hayatında başarılı olmak için pek çok yarışa girip başarılı çıkmak zorunda olmak insanda stres yaratmaktadır. Oysa kendimizi mutlu hissettiğimizde bu yarışlara daha cesurca girer ve olumlu bir sonuç olacağına inanarak daha mutlu çalışmış oluruz.
isini-sevmek
4- Mutluluk kavramı kesinlikle insan ilişkileriyle ilgilidir. Kendinize internet ortamından uzak bir zaman ayırmak, internet detoksu yapmak hem iş hem özel yaşamınıza çok iyi gelecektir.
5- Şunu asla unutmayalım: mutluluk bulaşıcıdır. Siz mutlu olduğunuzda etrafınızdakiler de mutlu olur ya da siz güldüğünüzde etrafınızdakiler de güler. Bu sebeple insanlarla yüzyüze iletişim kurmak, fiziksel temas sağlamak mutluluğunuzu artıracağı gibi ilişkilerinizi de daha iyi bir noktaya taşıyacaktır.
6- Hayata karşı minnettar olmayı başarabilmek mutluluk için önemli bir anahtardır. Sabah içtiğiniz bir kahveden mutlu olmak, iş yeri otoparkında arabanız için güzel bir yer bulmak ya da insanlardan duyduğunuz iyi sözlere karşı minnettar bir duruş sergilemek mutlu olmanızı sağlar. Şükretmeyi bilmek, kesinlikle mutlu insanların sürekli alışkanlığıdır.
7- Aynı zamanda iş arkadaşlarınızla iyi ilişkiler kurmanız, aynı iş ortamında insanlara yardım etmeniz hem sizi hem etrafınızdakileri mutlu eder ve böylece mutlu bir iş ortamında çalışmanızı sağlar.
8- Mutlu olmak için yaptığınız şeyleri sevmeli veya sevdiğiniz şeyleri yapmalısınız. Bu sayede yapmanız gereken herhangi bir iş sizin için bir tutkuya dönüşür. Bu tutkulu çalışmanın yanında alacağınız para ise size ödül gibi gelir.

Mutluluk ve başarı sahip olunan değil uygulanan şeylerdir. Hayatınızda olumluluğa odaklanırsanız, mutluluğun getireceği olumlu sonuçları görebilirseniz hem iş hem özel hayatınızda mutlu, huzurlu ve başarılı bir yaşam sürersiniz.

Comments are closed.