İş Hayatında Maestro Olduk!

is-hayatinda-duygu-yonetimi“İş Hayatında Maestro Olmak” eğitimini 16 Eylül Cumartesi günü Kozyatağı’nda gerçekleştirdik. Katılımcılarımızın güleryüzleri ve enerjileri sayesinde güzel ve serin bir günde eğitimimize saat 10:00’da başladık. Eğitim salonuna giren katılımcılarımız meraklı gözlerle etrafı inceledi ve eğitime akıllarında pek çok soruyla başladılar.

Eğitimimizde önce katılımcıların neler bekledikleri ve ne kazanmak istediklerini belirledik. Duyguları yönetmek ve duyguları dengede tutmak cümleleri ön plana çıkarken, eğitmenimiz duyguları anlatmakla başladı eğitime. Duygularımız nelerdir? Bizi nasıl etkiler? Bir duygunun eksikliğinin ya da fazlalığının insanda gösterdiği değişiklikler nelerdir?

gibi sorulara yanıt aradık. Önemli olanın duyguları tam anlamıyla öğrenmek ve duyguları dengeli bir şekilde yaşayarak hayatımızda olumlu bir güce çevirebilmek olduğundan karar kılarak yolumuza devam ettik.

Mutluluk, kızgınlık, korku, panik, üzüntü ya da kıskançlık sahip olduğumuz duygulardır. Örneğin, üzüntü duygusu kendini sinir, ağlama, huzursuzluk olarak gösterirken, bastırılırsa insanı depresif olmaya itebilir ama bu duygu çok yoğunlaşır ve patlarsa insanın çevreyi suçlayarak kontrol etme çabasına girmesine ve daha katı bir birey olmasına neden olur. Peki duygularımızın yanında bizi yöneten ya da bizim yönetmesine izin verdiğimiz şeyler nelerdir?

Eğitimimizde bu soruya cevap bularak duyguların ardından düşüncelerden söz ettik. Bireyin kendini durdurmasına neden olan veya harekete geçmesini sağlayan düşüncelerin gücünden; düşüncelerimizi hayatımızda nasıl kullanabileceğimizden bahsettik ve pek çok uygulama yaptık. Birbirimize sorular sorduk ve fikirlerimizi paylaştık.
duygu-yonetimi-egitimi

3 saat süren “İş Hayatında Maestro Olmak” eğitimi duygu ve düşüncelerimizi tanımamızı sağlarken, nasıl yönetilebileceğini ve nasıl dengede tutulacağını anlamış olduk. Katılımcılar akıllarında pek çok soruyla başladıkları eğitimi, aynı heyecanda ama daha rahatlamış bir şekilde tamamladılar. Hatta hayat amacını bulma yolunda düşüncelerle dolu katılımcımıza bir yol açmış olduk. Öncelikle kendi hayatımızın sonra da iş hayatının maestrosu olmak için ilk adımı attık. Güleryüzleri, meraklı bakışları ve pozitif enerjileri ile eğitimimize katılan herkese çok teşekkür ederiz. Sonraki eğitimlerde görüşmek üzere…

Comments are closed.