İnci Holding ile ZOOM’da Online Kahkaha Yogası

“Gülmeden geçen bir gün harcanmış demektir.”

Charlie Chaplin

 

Pandeminin yarattığı fiziksel ve psikolojik riskler hala devam ederken, birbirinden uzakta çalışmak zorunda kalan ekipler için birleştirici bir güç olarak kahkaha yogası etkinliklerimiz devam ediyor.

Bu kez de İzmir’de yer alan İnci Holding çalışanlarıyla, CEO’ları Zeki Şafak Ozan’ın da katılımıyla Zoom üzerinden şahane bir online kahkaha yogası gerçekleştirdik. 30 dakika boyunca, önce kahkaha yogasının doğuşunu, ne işe yaradığını konuştuk, ardından çocuksu gülme egzersizleri ve nefes egzersizleriyle rahatlama ve endorfin bombardımanı yaşadık, sonrasında da duygusal dengelenme için kendimizi dinlenmeye bıraktık. Bir Pazartesi gününde yapılabilecek en güzel ekip aktivitelerinden birisi, haftaya enerjik bir giriş yapmak için elbette kahkaha yogası…

 

Online ya da fiziksel sınıf ortamında olabilir ama kahkaha yogasının şu amacı hiç değişmiyor: Çocukluktan yetişkinliğe geçerken kaybedilen koşulsuz kahkahalara yeniden geri dönmek. Neden mi? Diyafram kasını kullanarak atılan bir kahkaha otonom sinir sisteminde bizi rahatlatan ve gevşeten parasempatik sinir sistemini devreye alıyor. Bedeni mutluluk duygusu kaplıyor.

#kahkahayogası

Kahkaha Yogasının faydalarını tekrar hatırlatalım:

 * Bedeni sevinç ve rahatlama duygusu kaplar.
 * İnsanlar arasındaki “biz” duygusu gelişir ve grup içi paylaşım artar.
 * Çalışanlar, problemler karşısında sakin kalmayı başararak en akıllı çözümlere ulaşır.
 * Vücutta depolanmış bloke duyguları çözer.
 * Yaratıcılıkta artışı destekler.
 * Hastalık ve işe gelmeme oranlarında düşüş sağlar.

Online kahkaha yogasını ekibinizle birlikte kurumunuz için gerçekleştirmek isterseniz bizlere iletisim@funofis.net adresimizden ulaşabilirsiniz.

 

Comments are closed.