Herkes İçin Koçluk Becerileri Eğitimindeydik!

kocluk-becerileri-egitimi“Herkes İçin Koçluk Becerileri” eğitimini geçtiğimiz cumartesi günü Elite World Prestige Hotel’de gerçekleştirdik. Güneşli ve sıcak bir cumartesi sabahında eğitimden önce katılımcılarla beraber kahvaltı etme imkanımız da oldu. Bu güzel günde, enerjimiz tam bir şekilde sabah

10:00’da eğitime başladık.

Çay, kahve eşliğinde keyifli bir ortamda gerçekleşen eğitime, katılımcıların güler yüzleri ve merakla karışık heyecanları ile kendilerini tanıtmalarının ardından “Koçluk nedir?”, “Koçluktan neler beklenmelidir?” gibi temel tanımlarla devam ettik. Koçluğun bir terapi ya da mentorluk olmadığını örneklerle inceledik ve katılımcıların sorularıyla kavramları netleştirdik.
Koçluk becerilerini elde etmek ve günlük hayattaki iletişimimize entegre etmek için gerekenleri madde madde inceledik ve kişilik testi ile her bir katılımcının sahip olduğu karakter rengini bulmasını sağladık.
kocluk-egitimi

Peki siz mavi, yeşil, kırmızı veya sarı arasından hangisisiniz? Hangi renk nasıl koçluk almak ister ya da hangi renkteki insana nasıl koçların gelişim alanları neler olabilir? İşte bunların hepsini bu eğitimde öğrendik. Katılımcıların grup olarak yaptığı kısa sunumlarda sarıların kahkahaları odayı doldururken, mavilerin sakinliği de huzur verdi.
iletisim-egitimi

Eğitimde verdiğimiz kahve molalarında keyifli sohbetler eşliğinde koçlukla ilgili konuşmayı da unutmadık. Çünkü koçlukta kullanılacak en cesur soruları da eğitimde öğrendik. “Neden?” sorusundan kaçınarak “ne?, nasıl?, ne zaman?” sorularıyla denemeler yaptık.
yaklasan-egitimler

Eğitimimizin ilk yarısını daha teorik ve katılımcıların kendilerini daha iyi tanıyabilmelerine yönelik yaptık ve ilk bölümü bitirerek öğle yemeği molasına çıktık. Öğleden sonrası koçluk araç çantamızın içini doldurarak geçti. Edindiğimiz yeni araçları, kullanabileceğimiz tekniklerle zenginleştirdik ve bol bol uygulama yaparak birbirimize koçluk yaptık. Eğitim bittiğinde herkes en az 1 kez koçluk almış ve koçluk yapmıştı. Hatta bu koçluk görüşmeleri sonrasında bazılarımız, oradan kendi hayatlarında değiştirmek istediği önemli alanlarda kritik kararlarla, mutlu bir şekilde ayrıldı.
herkes-icin-kocluk-egitimi

Eğitimden görüntüleri izlemek isterseniz sizi şu tarafa davet edelim:

Bir sonraki eğitimde görüşmek üzere…

Comments are closed.