Hayatın Ritmi Atölyesi Logo’daydı!

logo-business-solutionsDaha önce Borusan Borçelik, Creditwestbank, Enerjisa gibi farklı sektörlerden şirketlerde gerçekleştirdiğimiz Hayatın Ritmi Atölyesi bu kez Logo Business Solutions’taydı. Logo’yu, çalışanlarını ve merkez binasını ne kadar çok sevdiğimizi daha önceki haberlerimizde yazmıştık. Olsun bir kez daha yazalım, Logo’nun kiremit binasıyla Gebze’ye ışık gibi doğmasını çok seviyoruz! J

Aaa bir de, biz ne zaman kış aylarında kurumsal-eglenceLogo’da atölye yapacak olsak kar yağıyor olduğu gerçeği bu kez de değişmedi. Kampüse girdiğimiz anda “Dışarısı Buz Gibi Lapa Lapa Kar Var” ritmi, Hayatın Ritmi Atölyesi’nin başlangıcı oldu desek yeridir.

 

 

Yaklaşık 40 kişilik katılımcı grubuyla “Hayatın Ritmi: Müzik ile Doğaçlama Becerileri ve Takım Psikolojisi” başlıklı atölyemizi gerçekleştirdiğimiz rengarenk salonun enerjisine müziği de ekleyince ruhun gıdasıyla beslenmek için hiçbir engel kalmadı.

ritim-atolyesi

Aynı zamanda müzisyen de olan psikolog eğitmenimiz tarafından 1,5 saat sürecek şekilde uyguladığımız atölyede tüm katılımcılarımız, teften darbukaya, marakastan müzikal yumurtaya çeşitli enstrümanlarla ritim tutmayı en basit haliyle deneyimlemeye başladılar. Ritmin, hayatın içinde hangi noktalarda yer aldığını, aldığımız nefesten kalp atışımıza dek her an en doğal haliyle yaşadığımız bir süreç olduğunu fark ettikten sonra ritim tutmak hepsi için çok daha kolay oldu. Ekip olmanın, ekip ruhuyla birlikte o ekibin parçası olarak katkı sağlamanın ritmik vuruşlarla renklendiği atölye boyunca psikolojik ve felsefi yaklaşımlar müzikle hareketlendi.

Son kısmında katılımcılarımızın 2 gruba ayrılarak farklı müzik türlerinde yarıştığı Hayatın Ritmi Atölyesi’nde jüri puanları açıklanırken ritmimiz “Küt Küt Atıyor Kalbim”di.  Yaratıcılığın ve doğaçlama becerilerinin tavan yaptığı yarışmamızla birlikte sona eren atölyemizde bir hatıra fotoğrafı çekmeden de ayrılmadık elbette. J

iste-mutluluk-eglence-etkinlik

Comments are closed.