Haftayı Ofis Yogasıyla Kapattık

İsmi ister ofis yogası, ister ofiste yoga, ister sandalye yogası olsun… Tüm gün bilgisayar başında oturan beyaz yakalı çalışanların fiziksel hareketsizlikten kaynaklanan dertlerine derman bir 30 dakikadan bahsediyoruz. Bedensel sağlığa ek olarak iç huzurumuza da olumlu katkıda bulunan yogayı ofise taşımanın pratik bir yolu olan ofis yogası, çalışma ortamında, ofis sandalyesinde, iş kıyafetleriyle yapılabiliyor. Oturduğumuz yerde istediğimiz zaman uygulayabildiğimiz ofis yogası ile yaptığımız işlere odaklanmamız kolaylaşıyor.

Eğer bizler zihnen huzurlu olabilirsek çalışmalarımız daha verimli, aldığımız iş sonuçları daha etkin ve kurumumuzun başarısı daha yüksek olacaktır. İşte tam da bu nedenle, Philips Aydınlatma’nın geçtiğimiz yıl isim değiştirmesiyle tanıştığımız marka Signify Aydınlatma’nın Ümraniye’de bulunan ofisinde yarım saatlik ofiste yoga aktivitesi uyguladık.

 

Ekstra bir toplantı odası ya da seminer salonu gerektirmeyen ofis yogası için o sırada müsait olan tüm ekip üyeleri sandalyelerini bir araya getirdi ve ofis yogası yapmak için ortam hazırlanmış oldu.

Yaklaşık 20 kişilik bir grupla 30 dakika süresince yaptığımız ofiste yoga etkinliği nefes egzersizleriyle başlayıp tüm bedenin işin içine katıldığı esneme hareketleriyle devam etti.

 

 

Ofiste yoga yaparak kapattığımız haftanın son çalışma günü olan Cuma günü öğleden sonra beklemedikleri bir anda dinginleşme egzersizleriyle karşılaşan tüm katılımcılarımıza ofis yogasına gösterdikleri ilgi için teşekkür ediyoruz. 🙂

Comments are closed.