Güneş Sigorta Da Stresini Nefesle Yönetenlere Katıldı

Geçtiğimiz hafta Güneş Sigorta çalışanlarıyla Gayrettepe’de bulunan Genel Müdürlük binasında öğle molasında buluştuk. Kurum içinde genel katılıma açık olarak düzenlenen Nefes Teknikleriyle Stres Yönetimi Eğitimi’ne farklı departmanlardan pek çok çalışan katıldı. Bu güzel ekipten aldığımız mükemmel enerji ile nefes teknikleri eğitimi vermek oldukça keyifliydi. Eğitimimize katılanlara öncelikle nefesle ilgili teorik bilgiler verdik. Doğru ve yanlış nefes alışkanlıkları ile başlayarak, çocuk nefesine dönebilmenin önemini anlattık.

Hayatta kalmak için ihtiyacımız olan yakıt nefestir ve ne kadar güzel ki, bizim için hayatta kalmaktan çok daha fazlasını sağlama potansiyeline de sahip. Bizler, daha stressiz, dingin, huzurlu bir yaşam istiyorsak; işte, evde, trafikte, alışverişte kısaca her yerde, çok basit birkaç nefes egzersizi yaparak kendimize kocaman bir hediye verebiliriz.

Örneğin, heyecanlandığımızda çok hızlı nefes alıp vermemeyi veya kriz anlarında nefesimizi tutmamayı öğrenebiliriz. Günlük hayatımızda yaşadığımız pek çok duruma karşı derin ve sakin nefesler alıp vermek, alışkanlığı düzeltmek için güzel bir başlangıç olabilir.

Nefes tekniği uygulamalarıyla beraber kaburga nefesini, diyafram nefesini öğrendik, bilinçsiz alışkanlıklarla aldığımız yanlış nefesleri doğrularıyla düzelttik. Katılımcılarımız birbirinden ilgili sorular sorarak da eğitimimize renk kattılar.

 

Nefes uygulamalarının arasında diyaframımızı ne kadar güçlendirebildiğimizi görmek için bir de yarışma düzenledik ve kazanan katılımcımıza hediyesini takdim ettik.

Yağmurlu bir kış gününde dinamik ve güleryüzlü katılımcılarla güzel bir gün geçirme fırsatımız oldu.

 

1 saat süren atölyede stres yönetimini kolaylaştırmak amacıyla “4 Zamanlı Nefes” tekniğinden “Sufi Nefesi”ne dek pek çok nefes tekniği öğrendik ve uyguladık. 1 dakikada aldıkları nefes sayılarına göre Dünya Sağlık Örgütü’nün 9-12 nefes sınırına yakın olan pek çok katılımcımız da vardı, 30’a yakın sayıda nefes alan katılımcımız da… Ama her bir katılımcımız gösterdiğimiz nefes teknikleri içinden kendine uygun en az bir tane tekniği seçerek ve hayatlarında uygulayacaklarına dair kendilerine söz vererek ayrıldı.

Nefes Teknikleriyle Stres Yönetimi Atölyesine katılan, eğitimimizin keyifle geçmesini sağlayan tüm katılımcılarımıza çok teşekkür ediyoruz.

Unutmayın! Doğru nefes almak;

  • Hayatınızda sorunlu gördüğünüz pek çok alanı temizler.
  • Kariyerden ilişkilere kadar çeşitli konularda çözüm bulmanızı sağlar.
  • Psikosomatik hastalıklardan kansere kadar hayat kalitesini düşüren onlarca hastalığı önlemenize destek olur.
  • Konstantrasyonu artırır.
  • Öfke kontrolünü kolaylaştırır.
  • Kaygıyı ve heyecanı azaltır.
  • İş ve özel hayatta başarıyı getirir.

Eğer siz de kurumunuzda stres yönetimini nefes teknikleri üzerinden aktarmak için bir eğitim arıyorsanız, lokasyon ve kişi sayısı ile birlikte iletisim@funofis.net adresine eposta ile talebinizi iletebilirsiniz.

Comments are closed.