Golf Dondurma Çalışanları Kahkaha Yogası Yaptı

kahkaha-yogasi-bursaBu kez Bursa’ya, özellikle en yeni dondurması YoGo ile gönlümüzü fetheden Golf Dondurma fabrikası çalışanlarını endorfin bombardımanına tutmak için gittik. Her ne kadar meteoroloji  sağanak yağışlı kapalı bir hava durumu öngörse de canımız Bursa bizi yine yanıltmadı ve güneşiyle içimizi ısıtarak her zamanki karşılamasını yaptı.

 

700 kişinin çalıştığı Bursa fabrikasında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor, yazın yiyeceğimiz lezzetli dondurmalar hazırlanıyordu. Bu sırada onların deyişiyle Kahkaha YoGosu yapmak için bir araya geldik. Kahkaha seslerinin eksik olmadığı, tebessümün her saniye etkileşimimizi artırdığı, kahkaha krizlerini durdurmakta zorlandığımız keyifli bir Sendromsuz Pazartesi etkinliği yapmış olduk.

 

Eeeen önemlisi de, Golf Dondurma’da kahkahalarla geçen bu 1 saat boyunca iş stresinden uzaklaştık. Etkinlik sonunda hem daha mutlu hem daha enerjiktik. Kahkaha Yogası etkinliğimize katılan bütün çalışanlara çok teşekkür ederiz.

bursa-kahkaha-yogasi

– Kahkaha yogası, herhangi bir mizah unsuru olmasa bile herkesi sebepsizce güldürebilen benzersiz bir konsepttir.

– Kahkahayı egzersizler yoluyla yaratıp, beden hareketi ve katılımcılar arasındaki göz kontağını ekleyerek “sahici”leştiriyoruz.

– İsminin “kahkaha yogası” olmasının temel nedeni, derin nefes egzersizleriyle kahkaha oyunlarını birleştirmemiz.

– Bilimsel araştırmalar, bedenimizin gerçek ile sahte kahkahayı ayırt edemediğini gösteriyor. Her ikisinde de benzer faydayı görüyoruz.

– 1995’de Dr.Madan Kataria tarafından başlatılan kahkaha yogası bugün 100’den fazla ülkede yapılıyor.

    “Gülmek hayatın en güzel eylemidir. Ve her ne varsa sizi bundan alıkoyan, onları yok edin.”
Charlie Chaplin

Comments are closed.