Yükleniyor Etkinlikler

« Tümü Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti

Yeni nesil çalışanların motivasyon sırları: İş Yerinde Oyun ve Oyunlaştırma!

16/11/2016 @ 19:00 - 22:00

| KONTENJAN DOLDU!

Bir şirketin verimliliği için yapılan prim-puan-hediye kurgulu geleneksel ödüllendirme sistemleri yeni jenerasyonu motive etmiyor mu?

Çalışanlarınızın yapmasını istediğiniz bazı davranışları zorla ve deadline vererek değil, yapması gerektiği şekilde mi yaptırıyorsunuz?

Pokemon GO oyununda ender çıkan Vaporeon için gece yarısı evinden çıkıp kilometrelerce yürüme motivasyonunun arkasındaki oyun akışını işyerinde uygulayanları merak ediyor musunuz?

Şirketin özellikle sadakat programlarını sadece puan kurgusu üzerinden yapma klişesi daha ne kadar devam etmeli? Kim kendi benzincisinden 100 puan daha kazanmak için yolunu değiştirir oldu ki?

Artık Y ve Z jenerasyonu çalışanlarınız günlük hayatlarında kendi istekleriyle oynadıkları oyunlardaki motivasyonu şirket içindeki uygulamalarda da buldukları zaman bağlılıkları artıyor.

 

Dünyada özellikle adı konulduğu 2011 yılından bu yana müthiş bir ivmeyle büyüyen ‘Gamification-Oyunlaştırma’ trendi artık kaçınılmaz bir iletişim dili. Oyunlaştırma, gücünü oyun tasarımlarından alır ve oyun sektörü her geçen gün hem tasarımları hem de oynanma süreleriyle büyüyor. Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik gibi oyun kurgularının birebir kullanıldığı yeni teknolojiler de ‘oyunlaştırma’ için büyük bir potansiyele sahip.

 

Eğitmen:

Dünya Oyunlaştırma Federasyonu GamFed (www.gamfed.com)  Türkiye temsilcisi, ilk Türkçe oyunlaştırma kitabı ‘Herkes için Oyunlaştırma’nın yazarı Ercan Altuğ Yılmaz; FunOfis’e özel bir içerikle karşınızda.

Tüm dünyadan Apple, Nike, Samsung, Tesla, Starbucks, SAP, KMart, Duolingo ve Türkiye’den TEB, Turkcell, Doğuş, Fitwell, Stepy, Pixofun gibi firmaların uyguladığı ‘Business Gamification’ örneklerini paylaşacak ve çok sayıda oyunlaştırma tasarımı tekniğinden bahsedecek.

 

İçerik:

Oyun, ciddi oyun, oyun tabanlı çözümler ve oyunlaştırma tanımları.

Oyun ve oyuncu çeşitleri (Marczewski oyuncu tipleri)

Ödül çeşitleri (SAPS Ödüllendirme modeli)

Motivasyon çeşitleri ( İçsel/Dışsal motivasyon)

Oyun Akışı (Csikszentmihalyi‘s Game Flow)

Oyunlaştırma Modelleri (D6, Octalysis, Hook…)

Oyunlaştırma örnekleri

Oyunlaştırmanın Geleceği. (IOT, VR, AR, MR..)

 

Eğitim bittiğinde tüm bu yabancı terimlerin anlamını biliyor, hatta kendi iş yerinizde uygulamak için yepyeni ve yaratıcı fikirler üretiyor olacaksınız!

Kimler katılmalı?:

*Kurumlardaki iç eğitmenler

*İnsan Kaynakları Profesyonelleri

*Eğitmen ve Danışmanlar

*Yöneticiler

*Çalışma arkadaşlarını motive etmek isteyen herkes

 

Eğitim Tarihi: 16 Kasım 2016, Çarşamba
Saat: 19:00-22:00
Yer: Nişantaşı (Rumeli Caddesi Panter Apt. No.69 K.3 D.4)
Ücret: 250 TL

Eğitime katılmak isteyenlerin aşağıdaki formu doldurması ve ücreti yatırıp dekontunu iletisim@funofis.net adresine mail göndermesi yeterlidir.

Ön kayıt formunu buradan doldurabilirsiniz: http://bit.ly/1RPpt6S

 

Detaylar

Tarih:
16/11/2016
Saat:
19:00 - 22:00
Ücret:
KONTENJAN DOLDU!
Etkinlik Etiketler
, , ,

Organizatör

FunOfis
E-mail:
iletisim@funofis.net

Mekan

Nişantaşı
Nişantaşı Rumeli Caddesi Panter Apt. No.69 K.3 D.4
ISTANBUL, Türkiye
+ Google Haritalar