Yükleniyor Etkinlikler

« Tümü Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti

Mutluluk Atölyesi

14/05/2016 @ 14:00 - 18:00

| 60TL

Herkesin en temelde mutlu olmak için yaşadığı bu gezegende, an geliyor pek çoğumuz dertlerin sıkıntıların arasında boğulmuş hissediyoruz. Böyle anlarda istiyoruz ki sihirli bir el gelsin, çeksin çıkarsın bizi bu dertler deryasının içinden. Mutluluk Atölyesi’nde ilk ders, kendimizden başka kurtarıcımız olmadığını hatırlamak. Bunun için aslında dert dediğimiz, canımızı sıktığımız, yüzümüzü astığımız, geceleri bizi uyutmayan şeyleri tanımlamamız gerekiyor. Ancak bu şekilde mutluluğumuzun önündeki engelleri belirleyebilir, yani düşmanımızla tanışabiliriz. Bu keşif yolculuğunun ardından, bakış açımızı nasıl değiştirirsek hayatımızdaki mutluluk kaynaklarını ortaya çıkarabileceğimizi inceleyeceğiz. Memnuniyetin mutluluk olmadığı fikri üzerinde dururken her iki kavrama ulaşmak için de pratik yöntemlerin neler olacağını, kısa ve uzun vadede iyi hissetme halinin nasıl mümkün olabileceğini deneyimleyeceğiz.

Mutlu olmak kolay değildir, sebebini Osho şöyle açıklar:

“Eğer mutsuz olmayı bırakırsan kendini çok yalnız hissedersin. En yakın dostunu kaybetmiş gibi… İnsan onunla evlenmiştir ve yaşamı boyunca mutsuzluğuyla evli kalmıştır. Artık ondan boşanma vakti gelmiştir. Ben buna, “büyük cesaret” diyorum… Mutsuzluktan boşanmak; insan zihninin en eski alışkanlığını, en uzun süreli yoldaşını kaybetmesi.”

Sürekli gülümsemek ile anlamlı bulduğunuz bir hayatı yaşamak arasında ciddi fark vardır. Atölyede, duygularımızı anlamlandırmayı konuşacak, çocukluktaki katıksız mutluluğu kaybettiğimiz güne yeniden döneceğiz.

Not: Atölye, serum gibi birkaç saatlik bir çalışma sonrası hayatınıza katabileceğiniz bir ilaç veya Eros’un oku gibi bir iğne sızısıyla tüm duygu durumunuzu değiştirebilecek bir mucize değildir. Zaten öyle olsaydı, mutluluk gibi ulvi bir duyguya karşı haksızlık etmiş olurduk. Mutluluk Atölyesi’nde; insan hayatındaki mutlulukla ilgili bugüne dek yapılmış değerli araştırmaların istatistik verilerini, etkisi kanıtlanmış yöntemleri, günlük hayatımızda mutluluğa daha fazla yer vermek üzere tasarlanmış kolay egzersizleri öğreneceğiz. Tüm bunları hayatınıza nasıl adapte edip davranışlarınıza yansıtacağınız sizin çabanıza bağlı olacak.

Pek çokları mutluluğu insandan daha yüksekte arar, bazıları da daha alçakta… Oysa mutluluk insanın boyu hizasındadır.
Konfüçyüs

Mutluluk atölyesi içeriği:
Mutlu olmamızın önündeki engeller
Modern zamanın mutsuzluk kaynakları
Mutlu eden liderlik
Unvansız liderlik
Başka hayatlara dokunmanın gücü
Kimlik arayışımız
Kendi kendine konuşmanın faydaları
Zamanı yönetememekten kaynaklanan mutsuzluk
Sosyal medya mutsuzluğu
Stres mutsuzluğuna çareler
Mutluluğu şimdi ve burada bulmak
İçe dönüklük ve dışa dönüklük
Uzun vadeli mutluluk için pratik yöntemler

Atölye uygulayıcısı Selin Yetimoğlu:
Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. 2009 yılından itibaren yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda sektörde İnsan Kaynakları alanında kazandığı tecrübeleri, aldığı ICF akredite Profesyonel Koçluk eğitimiyle harmanlayarak Kariyer Koçluğu alanına yöneldi. IODA, ICF (International Coaching Federation) üyesi, Koçluk Platformu Derneği (KPD) Yönetim Kurulu Üyesi. Nefes Eğitmeni. İyi derecede İngilizce, başlangıç seviyesinde İspanyolca, Fransızca ve Almanca bilgisi var. Kendi ismini taşıyan blog sayfasında 2012 yılından itibaren iş hayatına dair 400’den fazla yazı yayınladı. Mümin Sekman’ın konsept danışmanlığında yayınlanan Hayat Bilgesi-1 kitabındaki iki bölümü, Hayat Bilgesi-2’de 3 bölümü hazırladı. Kendi kitabını yazmaya devam ediyor.

Atölye Tarihi: 14 Mayıs 2016, Cumartesi
Saat: 14:00-18:00
Ücret: 60 TL
Yer: LeventOfis, (Talatpaşa Cad. Şair Çelebi Sk. Gürtaş İş Merkezi No:1, Levent)

Kaydınızı buradan gerçekleştirebilirsiniz: http://bit.ly/1RPpt6S

Sorularınız İçin: iletisim@funofis.net

Detaylar

Tarih:
14/05/2016
Saat:
14:00 - 18:00
Ücret:
60TL
Etkinlik Etiketler
, , ,
Website:
https://www.facebook.com/events/805906709553080/

Organizatör

FunOfis
E-mail:
iletisim@funofis.net

Mekan

LeventOfis
Talatpaşa Cad. Şair Çelebi Sk. Gürtaş İş Merkezi No:1, Levent
İstanbul, Türkiye
+ Google Haritalar
Website:
https://www.leventofis.com/