Dönem Toplantılarının Neşesi Hayatın Ritmi Atölyesi

Önceki yıllarda Kahkaha Yogası, Instagram Fotoğrafçılığı Atölyesi gibi farklı içeriklerle renklendirdiğimiz Innovex’in en renkli ekibinin dönem toplantısı bu sene Orya Park Crown Plaza’da gerçekleşti.

Özellikle değişim yönetimi açısından psikolojik yaklaşımlar ve ekip uyumu odağında zenginleşen Hayatın Ritmi Atölyesi 2 saat boyunca birbirinden eğlenceli uygulamalarla katılımcıların neşesine neşe kattı.

 

15 kişilik ekibin herbir üyesinin yüksek enerjisine müziği de ekleyince ruhun gıdasıyla beslenmek için hiçbir engel kalmadı.

Aynı zamanda müzisyen de olan psikolog eğitmenimiz Özgür Fatih Ataç tarafından 2 saat sürecek şekilde uyguladığımız atölyede tüm katılımcılarımız, teften tamtama, marakastan müzikal yumurtaya kadar çeşitli enstrümanlarla ritim tutmayı en basit haliyle deneyimlemeye başladılar. Ritmin, hayatın içinde hangi noktalarda yer aldığını, aldığımız nefesten kalp atışımıza dek her an en doğal haliyle yaşadığımız bir süreç olduğunu fark ettikten sonra ritim tutmak hepsi için çok daha kolay oldu. Ekip olmanın, dinamikler değişse de ekip başarısına o ekibin parçası olarak katkı sağlamanın ritmik vuruşlarla renklendiği atölye boyunca psikolojik ve felsefi yaklaşımlar müzikle hareketlendi.

 

Atölyenin son kısmında iki gruba ayrılan katılımcılar yarışarak kendi reklam jingle’larını hazırlayıp sundular. Jürinin değerlendirme kriterlerine göre verdiği puanlara göre az bir farkla da olsa kazanan grubu tebrik eder, neşelerinin tüm yıl boyunca sürmesini dileriz. 🙂

 

“Dinleyenler için dünyanın bir müziği vardır” diye buyurmuş George Santayana. İçinde bulunduğumuz koşullar değişse de, Hayatın Ritmi Atölyesi’ne katılarak dünyanın müziğine kulak verenler için değişime ayak uydurmak her zaman çok daha keyifli oluyor.

 

Eğitim videosunu izlerken, ne kadar keyif aldığımızı siz de göreceksiniz.

 

Comments are closed.