Çalışanlarınızın Yarısı Bu Sene De Başka İş Arayacak!

Investors in People firmasının yaptığı araştırmaya göre, hayatlarını değiştirmediğiniz sürece çalışanlarınız pek de memnun olmadıkları hayatlarını iyileştirmek amacıyla 2018 yılında da bir yandan iş başvuruları yapmaya ve kariyer sitelerinde CV’lerini güncellemeye devam edecekler. Aynı araştırmaya göre, çalışanların 4’te 1’i, kendilerini iş yerindeyken M U T S U Z hissediyorlar. 

 

İngiltere temelli gerçekleştirilen araştırma verilerine göre çalışanların %47’si iş aramayı düşünüyor, 5’te 1’i ise aktif olarak iş arayışını sürdürüyor.

 

2000 kişilik çalışmada toplanan veriler gösteriyor ki, başka bir işe geçmek isteyen kişilerden %49’unun en büyük motivasyonu “kötü yönetim”. İkinci sebep %40’lık bir oranla “maaş”. Çalışanların %39’u hak ettikleri değeri görmediklerini düşünüyor. %30’u ise, ihtiyaç duydukları kariyer gelişim programlarına sahip olmadıkları için iş değişikliğini çözüm olarak görüyor.

 

Ekonomik kriz geldi mi gelecek mi tartışmaları süredursun, tüm işsizlik oranlarına ve iş değişikliğinin kendi içinde barındırdığı risklere rağmen profesyonellerin çok önemli bir kısmı kendileri için en iyisinin farklı bir kurumun çatısı altında olduğuna inanıyor.

 

 

 

Comments are closed.