Atölyelerimizle Ankara’da Enerjisa’nın Misafiriydik

ritim-atolyesi-kurumsalGeçtiğimiz hafta, Enerjisa İş Sağlığı, İş Güvenliği ve Çevre ekibinin eğitimle dolu geçen günlerinin son kısmına motivasyon atölyelerimizle misafir olduk. Aralık ayında nadiren görülen, adeta çölde bir vaha tadında güneşli bir Ankara gününde 22 kişilik katılımcı grubuyla önce “Hayatın Ritmi: Müzik ile Doğaçlama Becerileri ve Takım Psikolojisi” sonra “Kahkaha Yogası” çalışmalarımızı paylaştık.

Anadolu Hotels Downtown’da gerçekleşen atölyelerimizin ilki, aynı zamanda müzisyen de olan psikolog eğitmenimiz tarafından 3 saat sürecek şekilde uygulandı. Tüm katılımcılarımız, teften darbukaya, marakastan müzikal yumurtaya çeşitli enstrümanlarla ritim tutmayı en basit haliyle deneyimlemeye başladılar. ritim-atolyesiRitmin, hayatın içinde hangi noktalarda yer aldığını, aldığımız nefesten kalp atışımıza dek her an en doğal haliyle yaşadığımız bir süreç olduğunu fark ettikten sonra ritim tutmak hepsi için çok daha kolay oldu. Ekip olmanın, ekip ruhuyla birlikte o ekibin parçası olarak katkı sağlamanın ritmik vuruşlarla renklendiği atölye boyunca psikolojik ve felsefi yaklaşımlar müzikle hareketlendi.

Son kısmında katılımcılarımızın gruplara ayrılarak farklı müzik türlerinde yarıştığı Hayatın Ritmi Atölyesi’nde elbette 3 kişilik jüri de yine katılımcılardan seçilen gönüllülerle oluşturuldu ve puan kriterleri belirlendi. Her grubun Pop, Rock, Arabesk gibi türlerde yarıştığı, yaratıcılığın, doğaçlama ve sunum becerilerinin tavan yaptığı yarışmamızın sonucunda kazanan grup, enstrümanlardan oluşan hediyelerini aldılar.

 

Atölye bitiminde kısa bir molanın ardından bu kez de sıra Kahkaha Yogası’ndaydı. kurumsal-eglenceli-egitimHayatın Ritmi Atölyesi ile takım becerilerini sergileyen Enerjisa İş Sağlığı, İş Güvenliği ve Çevre ekibi bu kez de bireysel bir çalışma olan Kahkaha Yogası’nda, gülmenin faydalarını ve olumlu etkilerini öğrenerek daha önce hiç denemedikleri yöntemlerle doyasıya kahkaha atmanın tadına vardılar. gulme-yogasi-kurumsalÇeşitli çocuksu oyunlarla gülmeyi ve birbirini güldürme deneyimini paylaşan katılımcılarımız bu eğlence, bilgi ve motivasyon dolu günün ardından meditatif bir çalışmayla birlikte yeniden dinginleştiler, gün boyunca edindikleri yeni deneyimleri içselleştirme fırsatı buldular.

Bizimle birlikte eğlenen, gülen ve katkı sağlayan tüm Enerjisa İş Sağlığı, İş Güvenliği ve Çevre ekibine, ayrıca organizasyonu sağlayan Enerjisa İnsan Kaynakları ekibinden Gökçe ve Ceren Hanım’a teşekkür ederiz.

 

🙂

Comments are closed.