Akıllı Telefonla Kısa Film Yapım Atölyesi AktifBank’ta!

kurumlarda-eglenceli-egitimlerDaha önce pek çok atölye ve eğitim için işbirliği yaptığımız Aktifbank ile bu kez Akıllı Telefonla Kısa Film Yapım Atölyesi için buluştuk.

Avantgarde Hotel’de gerçekleşen eğitimin ilk kısmında film yapımının incelikleri, kısa filmin özelliklerinin neler olması gerektiği ve akıllı telefonların kısa film yapımında sağladığı avantajlar ve dezavantajlar katılımcılara teorik olarak aktarıldı.

 

Kameranın yerinden çekim kurallarına dek pek çok noktayla hayatlarında ilk kez tanışan katılımcılar, teorik kısmın ardından gelecek çekim pratiği için hazırlıklarını yapmaya başladılar.

motivasyon-etkinligi

Teorik eğitimi 20 kişi olarak hep birlikte alan katılımcılarımız, pratiğe geçmek için 2 ayrı grup oluşturdular. Gruplar, deneyimli eğitmenleriyle birlikte çekimlerin yapılacağı odalara geçtikten sonra kendi içlerinde oyuncuları, yönetmeni, kameramanı ve sanat yönetmenlerini seçtiler.

 

Önceden kendileri için hazırlanmış olan senaryo üzerinde çalışıp yeterli sayıda prova aldıktan sonra yönetmenin komutuyla birlikte çekimler başladı.

Çekimler sırasında, daha önce deneyimlemedikleri set ortamını yaşayan Aktifbank çalışanları, hem ekip arkadaşlarıyla kaynaştılar, daha önce tanımadıkları iş arkadaşlarıyla tanıştılar hem de çok eğlendiler.

sirkette-eglence

Sinemanın sadece sinema olmadığını, her bir detayın bile göründüğünden çok daha mühim olduğunu bu eğitimde de gören katılımcılar, artık filmlere ve dizilere bambaşka bir gözle bakacaklarını sık sık belirttiler. 🙂

 

 

 

Bol bol tekrar alırken aynı sahneyi her açıdan çekerek ve filmlerinin görüntülerini yaratarak yaratıcılıklarını da kullandıkları, eğlenceli bir 2 saat geçiren katılımcılar, çekimlerin tamamlanmasıyla birlikte hatıra pozları vermeyi de unutmadılar…

kisa-film-egitimi

 

kisa-film-yapim-atolyesi

aktifbank-egitim

kurumsal-film

Comments are closed.