AkçanSA Çimento Samsun Fabrikası’ndaydık!

funofis-kahkaha12 Eylül Salı günü Samsun’da bulunan Akçansa çimento fabrikasına misafir olduk. Sabah 7:45’te İstanbul’dan Merzifon’a uçtuk ve yarım saatlik yolculuk sonunda Ladik’te bulunan fabrikaya ulaştık. 32 çalışanın katılımıyla gerçekleşen Mizah Atölyesi için katılımcıları iki ayrı gruba bölerek, ilk atölyeye saat 13:00’da başladık.

Yoğun çalışma tempoları ve sıcak çalışma ortamlarının ardından mavi yakalı katılımcılarımızı Mizah Atölyesi ile daha serin ve doyasıya gülebilecekleri

bir ortama dahil ettik. Eğitmenimiz tarafından belirlenen oyunlar katılımcıların bir yandan yeni farkındalıklar kazanmasını, bir yandan da kahkahalar atmasını sağladı. Katılımcıların en çok eğlendikleri oyunlardan bir tanesi, uydurma kelimelerle anlatılan hikayeler kısmı oldu. Hikaye anlatmak için gelen iki katılımcımız, tahtaya yazılan değişik kelimeler ile doktor-hasta ilişkisini canlandırdılar. Yaratıcılıkları ve şen kahkahalarıyla hem kendileri hem de arkadaşları çok eğlendiler.

Günün ikinci Mizah Atölyesi saat 15:00’da başladı. İkinci grup ile de mizahın derinliklerine ve derin düşüncelere bir yolculuk yaptık. İkinci gruptaki katılımcılar ilk gruptaki arkadaşlarından öğrendikleri içerikler için oldukça heyecanlıydılar. İkinci grubun en çok beklediği oyun ise elektrik oyunu oldu. Eğitmenimizin yönlendirmeleriyle gerçekleşen bu oyunda katılımcılar iki grup halinde sıraya geçtiler. En arkadan en öne verilen sahte elektrik akımı ile kim önce su şişesini kapıyorsa puan aldı. Hem rekabetin hem enerjinin olduğu bu oyunda birbirleriyle iyi iletişim kurabilen ekip kazandı ve tabii kahkahalar da eksik olmadı.
mavi-yaka-egitim

Eğitimimizin sonunda katılımcılar daha enerjik ve daha mutlu görünüyorlardı. Beraber uzun saatler çalıştıkları arkadaşlarıyla daha çok iletişim kurmuş ve daha yakın hissetmiş olduklarını belirten katılımcılarımız tüm gün salonu kahkahalarıyla doldurdular.

Eğitimlerin ardından gün batımına yaklaşırken, AkçanSA İnsan Kaynakları ekibi bizi önce güzel, huzur dolu Ladik gölüne, oradan da oksijenin bol olduğu kayak pistine götürerek şehrin güzelliklerini görmemizi sağladı. Mavinin ve yeşilin bir arada verdiği huzur ve enerji ile Samsun’u gezdikten sonra çok meşhur olan pidelerinden yeme şansımız da oldu. Bu güzel kahkaha ve eğlence dolu günün ardından Akçansa’nın bizi ağırladığı konforlu misafirhanelerinde kaldık ve sabah İstanbul yolculuğumuz başladı.

Bu güzel günde eğitimlerimize bütün enerjileri ve kahkahaları ile katılan ve bizim de güzel ve huzurlu bir gün geçirmemizi sağlayan AkçanSA çalışanlarına çok teşekkür ederiz. Mizah Atölyesi ile konuşurken düşündük, düşünürken güldük. İş yorgunluğundan uzaklaştık, kahkahalar sayesinde enerjimizle mutluluğumuzu artırdık.

 

mavi-yaka-etkinlikleri

Comments are closed.